Kafes kemirmesi

emrzdl

iyikus.com Üyesi
Merhaba. Size bir süredir muhabbet kuşumun sergilediği davranıştan bahsetmek istiyorum. Kuşum yemlikten yemek yerken bazen sanki yediklerini sindiremiyormuş gibi yemi ağzında geveleyip duruyor, sonra da sanki yardımı dokunuyormuş gibi kafesin tellerini ısırıyor. Acaba bu eylem yemek yerken zorlandığı için ona yardım mı ediyor?
Bilgilendirebilirseniz sevinirim.

Teşekkürler.

Kuşunuzun kastettiğiniz hareketi yaparken kısa bir videosunu çekip paylaşabilir misiniz rica etsem...

Oyla 0
Videodan göründüğü kadarıyla enerjisi ve görünüşü sağlıklı.

Yem yerken bu hareketi yapması durumunu ilk kez görüyorum :) Her kuşun karakteri farklı. Neden böyle bir davranış geliştirdiği ile alakalı yaşam tarzını bilmek gerekli diye düşünüyorum.

Örneğin kızışmıştır, bu sebeple her yemin enerjisi o an o şekilde dışavurum davranışına dönüşmüştür gibi...

Kafes telleri ya da çeşitli materyallere kemirme konusunda kafayı takabilir kuşlar.

Dışarı çıkmak istiyor olabilir:)

Kuşu bilmek lazım.

Kabarma duegunluk ya da sağlığından şüphe ediyorsanız dışkı görseli paylaşabilirsiniz.

Oyla 0
Videodan göründüğü kadarıyla enerjisi ve görünüşü sağlıklı.

Yem yerken bu hareketi yapması durumunu ilk kez görüyorum :) Her kuşun karakteri farklı. Neden böyle bir davranış geliştirdiği ile alakalı yaşam tarzını bilmek gerekli diye düşünüyorum.

Örneğin kızışmıştır, bu sebeple her yemin enerjisi o an o şekilde dışavurum davranışına dönüşmüştür gibi...

Kafes telleri ya da çeşitli materyallere kemirme konusunda kafayı takabilir kuşlar.

Dışarı çıkmak istiyor olabilir:)

Kuşu bilmek lazım.

Kabarma duegunluk ya da sağlığından şüphe ediyorsanız dışkı görseli paylaşabilirsiniz.
Tüy dökümü döneminde şuan, yine ilk günlerdeki gibi olmasa da tüy döküyor, hatta baş kısmı da çok az seyrekleşmişti. Bunla beraber kakasında da bir terslik vardı. Dilerseniz yarın atayım, şuan uyuyor. Bugün gözlemlediğim kadarıyla çok kötü değil sanırım, sadece koyu yeşil bir hali vardı

Oyla 0
Başlık kanarya ama tüm kuşlar için aynıdır.

Oyla 0