Kafesler pranga olmamalı

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Hayel.E
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Hayel.E

iyikus.com Üyesi

Tüm hayatını kafeslerde geçiren kuşlar var.Kanat egzersizleri yapmadan,özgürce kanat çırpmadan tamamen bu hayatta dışarıya özlem ile bakan kuslar var.Onların hayatları ve yaşam kalitesi düşüyor. Uçuşları tamamen engellenmiş bir kuş mutlu degildir.Kuşlar ve papaganlar mutlulukla kanat çırpar,kanat çırptıkca da mutlu olurlar.Lıtfen kanat egzersizleri ve uçmaları için olanak saglayın.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Abi bu konu çok önemli ve değerli. Paylaşımın için teşekkürler...
Kuşların evleri büyük olmalı, kapısı daima açık olmalı. Ve unutulmamalıdırki ne kadar ilgilensekte yine azdır. Doğal ortamlarından alındılar.
...

Kuşların evleri büyük olmalı, kapısı daima açık olmalı. Ve unutulmamalıdırki ne kadar ilgilensekte yine azdır. Doğal ortamlarından alındılar.
...

Niye sürekli abi diyorsun Hayel erkek ismimi:)

Bu konuda bende çok üzülüyorum hayvanlar kafeslerde yıllarca yavru yaptırılıyor.Onları oraya koyan da demiyor ki "Allah bu kanatları hayvanlar uçsun diye yaratmış"Gerçekten menfaat için kuşlara zarar vererek yapılan hiçbir üretim doğru değildir.Benim Sultan papağanlarım var yavruları oldu.Ben o yavrulardan gelir elde etmediğim halde çok dikkatli bakıyorum.En ufak bi aksaklıkta ya buraya yazıyorum ya internetden araştırıyorum.Fakat kuşları rezillik içinde üreten çok fazla petshop var.Bunlara da denetim gelmeli artık.

Son düzenleme:
...
Ozgurce uçmaları gerek
Abi özür diliyorum. Hitap şekli olarak diyorduk ama farketmedim. @Hayel.E Hocam hata ettiysem özür
Abi özür diliyorum. Hitap şekli olarak diyorduk ama farketmedim. @Hayel.E Hocam hata ettiysem özür dilerim.
Abi özür diliyorum. Hitap şekli olarak diyorduk ama farketmedim. @Hayel.E Hocam hata ettiysem özür dilerim.
Yok ne ozuru,hiç sorun degill??