Kafeste çok ilginç olay

htchaticeonem9

Forum Sakini
4 tane kuşum var. Kuşların bulunduğu kafes ortadan bölmeli. Bir tarafta bir çift, öteki tarafta yine bir çift var. Ancak bugün bizim haberimiz yokken kuşlardan biri öteki tarafa geçmiş. Ortada bölme var, hiçbir şekilde geçmelerine imkan yok ve kafesin her tarafı kapalı. Kapısı, üstü filan açık değil. Bu nasıl olmuş olabilir? Kuşum ışınlanmayı icat etmiş olabilir mi 😄 Şok oldum açıkçası.

4 tane kuşum var. Kuşların bulunduğu kafes ortadan bölmeli. Bir tarafta bir çift, öteki tarafta yine bir çift var. Ancak bugün bizim haberimiz yokken kuşlardan biri öteki tarafa geçmiş. Ortada bölme var, hiçbir şekilde geçmelerine imkan yok ve kafesin her tarafı kapalı. Kapısı, üstü filan açık değil. Bu nasıl olmuş olabilir? Kuşum ışınlanmayı icat etmiş olabilir mi 😄 Şok oldum açıkçası.
Valla hiçbir fikrim yok ama gayretinden dolayı önünde saygıyla eğiliyorum 😂

Bölmeli kafes yüzünden istemeden kaç kuluçka başladı senin haberin var mı 😃 aradaki bölmeyi iyice incele yanlış bilmiyorsam aşağıdan Bir yerden firar ediyorlar 😃 gözlem yap bakalım kaçan kuşun diğer taraftan birini beğenmiş olmasın

Bu benimde başıma geldi nasıl becerdi anlamadım 😂😂 Kuşlar da kediler gibi bulundukları kabın şeklini alıyor sanırım 😂😂

Bölmeli kafes yüzünden istemeden kaç kuluçka başladı senin haberin var mı 😃 aradaki bölmeyi iyice incele yanlış bilmiyorsam aşağıdan Bir yerden firar ediyorlar 😃 gözlem yap bakalım kaçan kuşun diğer taraftan birini beğenmiş olmasın
Yok artıkk olabilir aslında 😁😁😁 Bahsi geçen kuşum erkek yani Fıstık sanırsam Menekşe'yi daha çok sevdi ama Limon ile Menekşe onu linç etti maalesef 🥲
Bu benimde başıma geldi nasıl becerdi anlamadım 😂😂 Kuşlar da kediler gibi bulundukları kabın şeklini alıyor sanırım 😂😂
Ahahahah, bu kafeslerin en büyük eksikliği bu bana göre. Sol sağ üst ya da alt ortadan fare 🐁 moduna girip geçiyorlar 😁 artık ogrendiyse hep yapar
Bölmeyi sağlamlaştırmam lazım o halde. Sanırım bölmenin alt kısmıyla alakalı bu sorun 🙃
Şimdi de biz dışarıdaydık yeni geldik. Bi baktık Maviş'in olduğu tarafa geçmiş. Şu bölmeyi iyice sağlamlaştırmalıyım 😂🙈

Bölmeli veya üstten açılmalı kafeslerde çok sık yaşanıyor bu durum. Benimde erkek arkadaşımın kuşu çıkmıştı şaşırmıştık üstten açılmalı bir kafes onun ki de :S

Ben bölmeli kafes almıştım geri iade ettim çünkü yan kısımları gerçekten de boştu bölmeli kısım oynuyor sabit değil, kafaları sıkışır diye düşünmüştüm ama ondan iade etmedim çok ağır plastik kokuyordu benimki