Kafesten çıkarmasam sorun olur mu?

Merve Kıratlı

Yönetici
Moderatör
Arkadaşlar günaydın. Dün hastaneye gittim covid testi için ve pozitif çıktı. Evdekilerle beraber hastaneye gideceğiz ne olacak bilmiyoruz. Muhabbet kuşlarımdan da uzak duruyorum 2 3 gündür ve kafesten çıkarmıyorum. Yemleri doldurdum sulukları doldurdum. Bir sıkıntı olmaz değil mi?

Arkadaşlar günaydın. Dün hastaneye gittim covid testi için ve pozitif çıktı. Evdekilerle beraber hastaneye gideceğiz ne olacak bilmiyoruz. Muhabbet kuşlarımdan da uzak duruyorum 2 3 gündür ve kafesten çıkarmıyorum. Yemleri doldurdum sulukları doldurdum. Bir sıkıntı olmaz değil mi?
Merak etme, Covid kuşlara bulaşmıyor. Kedi, köpek vs.’ye bulaşıyor, hatta bir aslana bile bulaşmıştı ve aslan semptom bile gösteriyordu. Ama muhabbetler konusunda sıkıntı yok, onlara bulaşmaz. Hatta nisan aylarında yaşlı bir çift Vefa Grup’larından muhabbet kuşu istemişti ve onlar da getirmişti. Merak etme bir şey olmaz. Geçmiş olsun.

Oyla 0
Yinede temkinli davranmakta fayda var. Geçmiş olsun öncelikle umarım en hafif şekilde atlatırsınız. Bence bu süreçte biraz uzak durun ne olur ne olmaz çünkü hiçbirşeyle ilgili net bilgi yok.

Oyla 0
Merak etme, Covid kuşlara bulaşmıyor. Kedi, köpek vs.’ye bulaşıyor, hatta bir aslana bile bulaşmıştı ve aslan semptom bile gösteriyordu. Ama muhabbetler konusunda sıkıntı yok, onlara bulaşmaz. Geçmiş olsun.
Teşekkür ederim. Evde olacağız bu süreçte ama ne olur ne olmaz kafesten çıkarmayı düşünmüyorum böyle bi şeyden dolayı kuşlarımı kaybetmek istemem :/

Oyla 0
Teşekkür ederim. Evde olacağız bu süreçte ama ne olur ne olmaz kafesten çıkarmayı düşünmüyorum böyle bi şeyden dolayı kuşlarımı kaybetmek istemem :/
Diyorum ya bilimsel olarak kesin birşey yok en güzeli yemini suyunu çok yaklaşmayarak değiştirmek ve çıkarmamak kafesten. Uzaktan ilgilenirsiniz

Oyla 0
Yinede temkinli davranmakta fayda var. Geçmiş olsun öncelikle umarım en hafif şekilde atlatırsınız. Bence bu süreçte biraz uzak durun ne olur ne olmaz çünkü hiçbirşeyle ilgili net bilgi yok.
Boğazımda ağrı olduğundan beri yanaşmıyorum hastalığı atlatınca isterlerse girmesinler kafese teşekkür ederim

Oyla 0
Yinede temkinli davranmakta fayda. Geçmiş olsun öncelikle umarım en hafif şekilde atlatırsınız. Bence bu süreçte biraz uzak durun ne olur ne olmaz çünkü hiçbirşeyle ilgili net bilgi yok.
Eğer şu anda pozitifsen zaten kuşlar eğer bulaşma potansiyeline sahip olsaydı bulaşırdı. Bulaştığı zaman da 1 güne sağ çıkmazlardı zaten. Kuşlara bulaşmıyor, sen rahat ol.

Oyla 0
Eğer şu anda pozitifsen zaten kuşlar eğer bulaşma potansiyeline sahip olsaydı bulaşırdı. Bulaştığı zaman da 1 güne sağ çıkmazlardı zaten. Kuşlara bulaşmıyor, sen rahat ol.
Hangi bilimsel bilgi yada deneye dayanarak söylüyorsunuz? Çünkü yapılan birçok araştırmalar bile tersine döndü.

Oyla 0
Hangi bilimsel bilgi yada deneye dayanarak söylüyorsunuz? Çünkü yapılan birçok araştırmalar bile tersine döndü.
Dediğin gibi bilimsel araştırma yok değil de ufak bir mantıkla konuşulabilir. Eğer kuşlara bulaş riski olsaydı şu an kuşlar ölüydü zaten. Bu hayvanların ciğerleri ne kadar zaten, bulaştığı gibi 1-2 gün içinde ölürler yani.

Son düzenleme:
Oyla 0
Dediğin gibi bilimsel araştırma yok da ufak bir mantıkla konuşulabilir. Eğer kuşlara bulaş riski olsaydı şu an kuşlar ölüydü zaten. Bu hayvanların ciğerleri ne kadar zaten, bulaştığı gibi 1-2 gün içinde ölürler yani.
Ciğer küçük yada büyük olarak değerlendirilmez. Kuşun boyutu okadar o ciğer boyutu ona yetiyor. İnsan boyutu bu kadar bu boyutta ciğer insana yetiyor.

Oyla 0
Merve zaten ne diyor sade suyunu yemini değiştirsem olur mu diyor. Eğer kuşlara bulaşma riski olsaydı yemi suyu değiştirirken de bulaşırdı. 2 metre uzaklığa kadar bulaşma riski var bunun.

Oyla 0
Merve zaten ne diyor sade suyunu yemini değiştirsem olur mu diyor. Eğer kuşlara bulaşma riski olsaydı yemi suyu değiştirirken de bulaşırdı. 2 metre uzaklığa kadar bulaşma riski var bunun
Siz covid-19 hakkında gerçekten bilgilimisiniz? Kesin bulaşır diye bir kanı yok. Grip misali bulaşma riski yüksek. Ayrıca diyorsunuzki kafesten çıkarabilirsiniz hiçbirşey olmaz. Sonucunu kesin bilmediğiniz bir konuda tavsiye vermeniz yanlış.

Oyla 0
Siz covid-19 hakkında gerçekten bilgilimisiniz? Kesin bulaşır diye bir kanı yok. Grip misali bulaşma riski yüksek. Ayrıca diyorsunuzki kafesten çıkarabilirsiniz hiçbirşey olmaz. Sonucunu kesin bilmediğiniz bir konuda tavsiye vermeniz yanlış.
Evet bilgiliyim. 2 metreye kadar bulaşma kapasitesine sahip, profesörler söylüyor bunu. Ben söylemiyorum. Bulaşma ihtimali var ama şöyle söyleyeyim %90 bulaşır. Risk bu kadar yüksek. Kafesten çıkarsın kuşlarını, öpsün koklasın. Hiçbir şey olmaz. Bu kadar eminim.

Oyla 0
Evet bilgiliyim. 2 metreye kadar bulaşma kapasitesine sahip, profesörler söylüyor bunu. Ben söylemiyorum. Bulaşma ihtimali var ama şöyle söyleyeyim %90 bulaşır. Risk bu kadar yüksek. Kafesten çıkarsın kuşlarını, öpsün koklasın. Hiçbir şey olmaz. Bu kadar eminim.
Size sordum önceki mesajımda hangi bilimsel bilgi ya da deneye dayanıyorsunuz bunu söylerken diye yok diye cevap verdiniz. Ve hala tavsiye vermeye devam ediyorsunuz.

Oyla 0
Allah acil şifa versin İNŞALLAHKİ bir şey olmaz

Oyla 0
Size sordum önceki mesajımda hangi bilimsel bilgi ya da deneye dayanıyorsunuz bunu söylerken diye yok diye cevap verdiniz. Ve hala tavsiye vermeye devam ediyorsunuz.
Buyur sana kaynak. California Üniversitesi’nden bir araştırma. İngilizcen var, al oku.

Oyla 0