Kafesten İlk çıkış ve korku

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Pastel
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Pastel

Forum Sakini
İyi akşamlar
Patele parmak alıştırmasi yapmak isterken ilk kez kafesten kaçtı . Bir yerlere çarptı ve çok korktu. Tekrar kafese koydum ama şuan çok hapşuruyor ve burnu akıyor. Acil yapmamız gereken birşey var mı.

İyi akşamlar,
Sanırım belli bir alışma süreci gerekiyor ortam için, birkaç hafta kadar. Odayı tanımaları gerekiyor, kanatlarını inceleyin kanama, ezik var mı bakın. Ilık bir yerde değilse eğer koyun.
Hapşırma için bilgili abiler yardımcı olacaktır, geçmiş olsun :(

Oyla 0
Kuşta bizde çok korktuk dokunmak ya çekiniyorum uykusu gelmiş gibi gözlerini kapatıyor

Oyla 0
Kuşta bizde çok korktuk dokunmak ya çekiniyorum uykusu gelmiş gibi gözlerini kapatıyor
Yeni bir kuş aldığımda dediklerinizi yaşamıştım, çarpmıştı ve korkmuştum bir şey oldu diye. Kontrol etmiştim kanatlarını, bir şey varsa harekete geçeyim diye. Yorulduğu için ve uykusu geldiği için muhtemel

Oyla 0
Eğer kuşunuzu kontrol ettiyseniz ve herhangi bir yaralanma vb. duruma denk gelmediyseniz biraz zaman verin ona. Herhangi sert bir cisme çarptıklarında yaşanıyor bu tür durumlar. Gözetiminizi yine de ihmal etmeyin.

Oyla 0
Murat Bey
Tedirgin etmemek için elime almadım ama normal kanatlarını geriye doğru açarak gerilme hareketini yapabiliyor ve biraz daha hareketlendi. Hapşırmasi azaldı. Hiç ötmedi henüz.

Oyla 0
Pek bir şey olmadığını düşünüyorum videoda izlediğim kadarıyla hızlı nefes alıp vermesi korktuğu için diye düşündüm. Karanlık yapın isterseniz, dinlensin

Oyla 0
İlk kez uçuyor ve doğal olarak odayı bilmediği için manevraları sekteye uğruyor. Bu durumda da sert cisimlere çarpıp yaralanması ya da travmatik bir durum yaşaması gayet normal.

Fiziksel ve ruhsal sağlığı için lütfen rutin olarak uçmasına izin verin.

Yaralanma durumunu kontrol etmek için, yaşadığı travmatik durumun geçmesini bekleyin. Tedbiri elden bırakmamak gerek.

Ayrıca aşağıda ki konuları inceleyin lütfen.

Oyla 0