Kalamar kemiği

Berfin

iyikus.com Üyesi
Üretici
Kafeste kalamar kemiği var fakat kuşları. 1 kere bile yemedi. Bir sakıncası var mı yememelerinde.

Ümit T.

iyikus.com Üyesi
Üretici
Özel Üyemiz
Kafeste kalamar kemiği var fakat kuşları. 1 kere bile yemedi. Bir sakıncası var mı yememelerinde.
Yeseler daha iyi olur tabi, ama yememelerinin ciddi bir sakıncası yok. Şöylede yapabilirsiniz; kuşunuza mama yaptığınızda kalamar kemiğinden bir miktar mamanın içine ufalayabilirsiniz. O şekilde mecbur yerler. Yada mamanın içine yumurta kabuğuda ekleyebilirsiniz;
Kalamar Kemiği yerine Yumurta Kabuğu

Berfin

iyikus.com Üyesi
Üretici
Yeseler daha iyi olur tabi, ama yememelerinin ciddi bir sakıncası yok. Şöylede yapabilirsiniz; kuşunuza mama yaptığınızda kalamar kemiğinden bir miktar mamanın içine ufalayabilirsiniz. O şekilde mecbur yerler. Yada mamanın içine yumurta kabuğuda ekleyebilirsiniz;
Kalamar Kemiği yerine Yumurta Kabuğu
Peki teşekkür ederim. Birşey daha soracaktım. Şimdi fark ettim. Erkek kuşum sürekli kur yapıyordu. Gagasını tüneğe sürüyordu kafasını hızlı hızlı aşağı yukarı yapıyordu. Bu sabah fark ettim ki dişi kuşumda gagasını tüneğe sürüyordu. Kafasını hızlı hızlı sağladı ve yem kustu. Ama erkek kuş yoktu yanında 10 dakika sonra tekrar kustu erkek gördü ağzındaki yemi yedi normal mi dişi kuşun kusması