iyikus.com'a Hoş geldiniz!

Burada olmana sevindik!

Forum sitemize kayıt olarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle iletişime geçebilir, paylaşımlarda bulunup, destek alabilirsiniz.

Kayıt Ol

pomeranian boo fiyatları

Doğanay Y.

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Mesajlar
10,612
Çözümler
30
Tepki puanı
10,273
Yaş
29
Konum
Ankara
Kanarya Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Bir kuş satın almak istenildiği zaman önce kusun ayaklarına bakmak gerekir. Ayakları kuşun yaşını gösterir.

Genç kuşların ayakları saydam gibidir. Bir yasındaki kanaryaların ayakları dümdüz ve cilalı gibidir, üç yasına kadar ayaklar köseli olur ve üç yasından sonra da küçük pullar ve kabuklarla örtülür. Tırnaklar uzar ve donukluk yoğunlaşır. Mahmuzlar daha belirli olur. Bunlar kusun yaşlı olduğuna birer ipucu teşkil eder. Bu
nitelikteki kanaryalar nesil verme niteliğinden yüzde elli kayıp etmişlerdir.
kanaryaresmi6.jpg

Kuşun ayaklarını ve karın, göğüs bölgelerini muayene edeceğiniz zaman kanaryayı elinize alınız ve karnının üzerindeki tüyleri üfleyerek sağlık durumunu inceleyiniz. Tüylerin arasından karin bölgesindeki derinin rengi ile diğer bölgelerdeki deri renkleri arasında bir fark olup olmadığına dikkat ediniz. Derinin her tarafı ayni renkte ise kanaryanın sağlığının iyi olduğuna karar verirsiniz.

Kuşun karni menekşe moru, şarabi kırmızı renkte ise veya siyah kan damarlarından kalın çizgiler görülürse ve karnı şişse kusun hasta olduğuna ve ötmeye elverişli olmadığına karar verirsiniz. Sıhhatli ve sağlam bir kuşta teninin rengi vücudunun her tarafında aynidir ve genelde elin sırtı rengindedir.

Kanarya alımında en önemli husus kusun sağlıklı olması ve iyi ötmesidir.

Ayrıca dişinin ayak parmaklarının da sakat olmaması gerekir. Çünkü bu kuşlar iyi yuva yapamaz ve yumurtaya atamaz daha doğrusu yumurtayı düzgün çeviremez.
 
Üst Alt