Kanarya kumu hazırlanışı

Kullanıcı Değerlendirmesi
5.00 Oylama

Doğanay Y.

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Katılım
3 Tem 2017
Mesajlar
7,295
Puanları
268
Yaş
29
Konum
Ankara
Web Sitesi
iyikus.com
Kanarya kumu hazırlanışı

Kuşlarımız yedikleri sert yemleri kum vasıtası ile taşlıklarında öğüterek hazma geçirirler. Taşlıklarında yeteri miktarda kum bulamayan kuşlarımız yedikleri yemleri gereği kadar öğütemediklerin de bu yemlerden de besi olarak yeterince faydalanamazlar, durum böyle olunca kuşlarımız zaman içerisinde vitamin ve mineral eksikliğinden hastalanıp ölümlerine sebebiyet vermiş oluruz.

Kanaryalar için uygun Kum Karışımı:
  • İnce dişli dere kumu, denizde dalgaların kıyıya taşıdığı ölmüş İSTİRİDYE kabuklarının parçalanmasıyla oluşan kum büyüklüğünde parçacıklar,
  • Aynı büyüklükte GİRİT parçacıkları,
  • Haşlanmış Yumurtanın kabuk zarı alınmış kabuğu,
  • MÜREKKEP BALIĞI KEMİĞİ ve MANGAL KÖMÜRÜ’nü rendeleyip tozunu ayırdıktan sonra metal havanda ezilmiş PİRİNÇ tanecikleri ve ANASONu’da dahil ederek bir güzel harmanlarsak Kum karışımımız hazır hale gelmiş olur.

    Bu karışımımızı kuşlarımızın kafeslerinde sürekli bulundurmamız gerekir. Bu onların TEMEL BESİ ihtiyaçlarıdır.Yalnız Sülfamezetin gibi Sülfat gurubu ilaçlar verildiğinde bu mineralleri kaldırmamız gerekir yoksa ilaçla aksi etkileşim yapıp ilacın çökeltileşmesine sebebiyet verir.
kum.jpg
 
Üst