Kanaryamın Çıkardığı İlginç Ses

KanaryalıVeMutlu

Forum Sakini
2 tane kanaryam var biri dişi biri erkek . erkek olan hareket edince pıt pıt ses geliyor hani kıyafetinize dokununca elektrik çarpar ya onun gibi ses geliyor yalnız hareket edince dişide yok

Dışkılar inanılmaz kötü :(
En kısa zamanda kanatlı veterinerine götürmenizi tavsiye ederim. Renk, form, leke, kristalenmeler hepsi mevcut. Ciddi bir rahatsızlığı var gibi duruyor.
neden böyle oldularki meyve sebzelerini veriyorum haşlanmış yumurta veriyorum oda sıcaklığı sıkıntı ıstııcımız bozuk olduğu için birde probiyotik vitamin takviyesi yapmıyorum yem markası kaliteli değil bilmeden aldım çöpede döküp yenisini alamıyorum annem babam kızıyor bitmesi lazım neden ):

Oyla 0
neden böyle oldularki meyve sebzelerini veriyorum haşlanmış yumurta veriyorum oda sıcaklığı sıkıntı ıstııcımız bozuk olduğu için birde probiyotik vitamin takviyesi yapmıyorum yem markası kaliteli değil bilmeden aldım çöpede döküp yenisini alamıyorum annem babam kızıyor bitmesi lazım neden ):
Sen kendin söylüyorsun işte. Bu yem mevzusu çok sıkıntı. Kalitesiz yem alınca bir sürü hastalık kaçınılmaz oluyor.

Oyla 0
Maalesef dışkıyı gözle analiz edemedim. İlaç öneremeyeceğim bu yüzden. Tam olarak yemden değil bence. Dökmeyin ama biraz bol kullanın :D
Haşlanmış yumurta kestiğinizde dışkı aynı bu şekilde devam mı ediyor?

Oyla 0
Maalesef dışkıyı gözle analiz edemedim. İlaç öneremeyeceğim bu yüzden. Tam olarak yemden değil bence. Dökmeyin ama biraz bol kullanın :D
Haşlanmış yumurta kestiğinizde dışkı aynı bu şekilde devam mı ediyor?
Tabi canım. Sırf yemden diye teşhis koyamayız tabi ki ama yemin de etkisi çok oluyor elbette.

Oyla 0
Elbette. Yem temel besini. Bir sorun varsa orada genel olarak kuşu etkiliyor ama bayat yem olması lazım, bozulmuş olması lazım, pis/tozlu bir yem olması lazım ki anca bu kadar kötü hale getirebilsin. Tam anlamıyla yemden olsaydı kuşun yemesi içmesi durması gerekirdi.

Yumurta tam, iyi haşlanması gerekiyor ve ılık verilmesi lazım.
Yumurta bazı kuşların dışkısını çok bozabiliyor. Bu nedenle kimisi beyaz kısmını kullanır. Sizde deneyebilirsiniz bir süre. Değişim olacağını sanmıyorum ama denenebilir.

Oyla 0
Tabi canım. Sırf yemden diye teşhis koyamayız tabi ki ama yemin de etkisi çok oluyor elbette.

Elbette. Yem temel besini. Bir sorun varsa orada genel olarak kuşu etkiliyor ama bayat yem olması lazım, bozulmuş olması lazım, pis/tozlu bir yem olması lazım ki anca bu kadar kötü hale getirebilsin. Tam anlamıyla yemden olsaydı kuşun yemesi içmesi durması gerekirdi.
sularına 3 damla li mon damlatmıştım ondan olmuş olabilirmi ?

Oyla 0