Kanat incinmesi

hilalakn

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar yaklaşık 1 hafta önce kuşumun kanadının fotoğraftaki gibi diğer kanadına göre açıkta durduğunu ve uçarken yükselemediğini fark ettim. Veterinere bu sorunu danıştım ve incinmiş olabileceğini kafesten bir hafta çıkarmamamı söyledi. Aynı zamanda kuşçuda vitamin vermem gerektiğini söyledi. Kuşun yemesi,içmesi enerjisi gayet yerinde ve dışkısı normal. Dün kanadı daha iyi olduğu için saldım ve uçtu. Uçuşu 1 hafta öncekine göre daha iyi fakat uçup konduktan sonra kanadı takılıyormuşta yerine oturmaya çalışıyormuş gibi yapıyor ve titretiyor biraz sonra geçiyor. Eklediğim fotoğraflar 1 hafta ara ile. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20231219_222501_Gallery.jpg
    Screenshot_20231219_222501_Gallery.jpg
    245.2 KB · Görüntüleme: 9
  • Screenshot_20231222_011656_Gallery.jpg
    Screenshot_20231222_011656_Gallery.jpg
    187.8 KB · Görüntüleme: 9
Merhaba aramıza hoşgeldiniz 🙂
Öncelikle geçmiş olsun veteriner hekim gerekeni söylemiş röntgen çekmedi mi ?
Geçen hafta ya göre daha iyi diyorsunuz zamanla daha da iyi olacaktır bu süreçte salmamamaniz iyileşmesini hızlandıracaktır vitamin olarak ne veriyorsunuz

Merhaba, tüy döneminde oluşu, tüy kök kırıklarının olma ihtimali bu davranışı yapmasına neden olabiliyor. Sinirsel durumlarda kimi zaman bu takılmaları gözlemleme sebebimiz.
Tüy kistleri de kanat bölgesinde varsa bunu tetikleyebilir.

Merhaba aramıza hoşgeldiniz 🙂
Öncelikle geçmiş olsun veteriner hekim gerekeni söylemiş röntgen çekmedi mi ?
Geçen hafta ya göre daha iyi diyorsunuz zamanla daha da iyi olacaktır bu süreçte salmamamaniz iyileşmesini hızlandıracaktır vitamin olarak ne veriyorsunuz
Öncelikle hoşbuldum. Veteriner hekim röntgen çekmedi. Şu an gold wings b vitamini kullanıyorum.