Kanlı Kusma-Tıksırma ve Siyah Dışkılama?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan murat52
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

murat52

iyikus.com Üyesi
Arkadaşlar selamünaleyküm, Jumbo erkek muhabbet kuşum yaklaşık 1 saat önce birden kanlı yem kusmaya başladı, kan hafif derecede koyu ve mukus gibiydi. Dışkısı sulu siyaha döndü, haliyle kuş kabardı ve kuyruk düştü, Rica ediyorum bilmeyenler sallama yöntemlerle çözüm önermesin, genelde sağdan soldan duyulan şeyleri yazıp çiziyorlar, bu foruma güveniyorum. Daha önce başına gelen ya da çözümünü bilen varsa yardım bekliyorum. Resimler ektedir.

Ekli dosyalar

• 165746517_865525844297505_999136039597626502_n.jpg
    165746517_865525844297505_999136039597626502_n.jpg
    46.4 KB · Görüntüleme: 19
  • 166021575_2879345982353422_8004890610085902321_n.jpg
    166021575_2879345982353422_8004890610085902321_n.jpg
    65.7 KB · Görüntüleme: 19
  • 166357608_787071095545139_8411230692351467197_n.jpg
    166357608_787071095545139_8411230692351467197_n.jpg
    102.8 KB · Görüntüleme: 19
  • 166722301_1115324212320048_4259578521356745706_n.jpg
    166722301_1115324212320048_4259578521356745706_n.jpg
    20 KB · Görüntüleme: 19
Arkadaşlar selamünaleyküm, Jumbo erkek muhabbet kuşum yaklaşık 1 saat önce birden kanlı yem kusmaya başladı, kan hafif derecede koyu ve mukus gibiydi. Dışkısı sulu siyaha döndü, haliyle kuş kabardı ve kuyruk düştü, Rica ediyorum bilmeyenler sallama yöntemlerle çözüm önermesin, genelde sağdan soldan duyulan şeyleri yazıp çiziyorlar, bu foruma güveniyorum. Daha önce başına gelen ya da çözümünü bilen varsa yardım bekliyorum. Resimler ektedir.
bana durum hiç iyi gelmedi.yorum yapamıyacağım. başka bir belirti var mıydı öncesinde?zehirlenme çarpma gibi bir durum oldumu?kuşa avakado çikolata benzeri bir şey verdiniz mi? @Doğanay Y. @Ümit T. @neanderthalensis

Oyla 0
bana durum hiç iyi gelmedi.yorum yapamıyacağım. başka bir belirti var mıydı öncesinde?zehirlenme çarpma gibi bir durum oldumu?kuşa avakado çikolata benzeri bir şey verdiniz mi? @Doğanay Y. @Ümit T. @neanderthalensis
Kuşların yememesi gereken hiçbir şeyi vermedim hocam, suyu her gün hazır suyla tazelenir yemin tozu bile alındı, bakım olarak sıkıntı yok altında pislikte tutmam kafesi ızgaralı ve 2 günde bir değiştiririm. Hem onlar için hem de ev ortamında kötü koku vs. olmasın diye. Haftada bir gervit w vitamin ve 2 kez de probiyotik uygularm.

Oyla 0
Ayrıca gayet iyiyken bir anda oldu. Kursak sanki hava dolu gibiydi elimle yokladığımda içerde sıvımsı birşey olduğunu fark ettim, yukarıdaki gibi kusunca kursak boşaldı. Kursak kenesi olabilir denildi. Kursak paraziti de deniliyormuş galiba.

Oyla 0
iç kanama belirtisidir ve oldukça ölümcül maalesef. Mutlaka deneyimli bir veterinerin görmesi gerekir :(
Çok geçmiş olsun

*Sizin yapabileceğiniz bu aşamada sadece veterinere götürmek olabilir. Keşke sunabilecek bir tedavi olsa ancak yok maalesef.

Oyla 0
iç kanama belirtisidir ve oldukça ölümcül maalesef. Mutlaka deneyimli bir veterinerin görmesi gerekir :(
Çok geçmiş olsun

*Sizin yapabileceğiniz bu aşamada sadece veterinere götürmek olabilir. Keşke sunabilecek bir tedavi olsa ancak yok maalesef.
Hocam teşekkürler maalesef bulunduğum ilde ki veterinerler kuşlardan anlamıyor. Genellikle "şunu ver düzelir" hesabı. Ama sonuçsuz kalıyor.

Oyla 0
Bu konuyu görünce kuşun sorununu daha iyi anlamak için geçmiş mesajlarınıza bir göz attım. Daha öncede benzer bir konu açmışsınız.

Yani birden oldu, bir anda oldu gibi birşey söz konusu değil. Daha önce rahatsızlanınca keşke işin peşini bırakmayıp sorunu anlamaya ve çözmeye çalışsaydınız.

Kuşun sorunuyla ilgili aklımda birşey var lakin bu saatten sonra pek bir faydası olmıyacaktır. Yazık olmuş kuşa..

Oyla 0
Daha öncede böyle olmuş Konu açarken nie söylemiyorsunuz ?O zaman bişey yapmadınızmı kendi kendine geçmesinimi beklediniz?

Oyla 0
Bu konuyu görünce kuşun sorununu daha iyi anlamak için geçmiş mesajlarınıza bir göz attım. Daha öncede benzer bir konu açmışsınız.

Yani birden oldu, bir anda oldu gibi birşey söz konusu değil. Daha önce rahatsızlanınca keşke işin peşini bırakmayıp sorunu anlamaya ve çözmeye çalışsaydınız.

Kuşun sorunuyla ilgili aklımda birşey var lakin bu saatten sonra pek bir faydası olmıyacaktır. Yazık olmuş kuşa..
Daha önce aynısı oldu evet, bir anda oldu dememin sebebi hiç bişey yokken keyifli kuş birden kusmaya başladı bu bir, ilk olduğunda sadece duvara damlacık olarak sıçradı ve bu kadar değildi veterinere resimlerini de attım getirin öyle bakalım dedi, enseye bir damla vilmectin sürün ve 10 gün sonra tekrarlayın oda olmazsa yapacak bişey yok denildi ve dedikleri yapıldı bu iki, kuş daha önce düzeldi ama bugün ki bir anda ortada bişey yokken oldu, ortada bir durum var ve o telaşla önceki konuyu yazmayı akıl edemedim, çözüm yönteminiz varsa benim için önemli, bulunduğum ilde anlayan veteriner yok maalesef. Olanlarda ben tedavi yapayım da ölürse hastalıktan hesabı gibi geldi bana...

Oyla 0
Daha öncede böyle olmuş Konu açarken nie söylemiyorsunuz ?O zaman bişey yapmadınızmı kendi kendine geçmesinimi beklediniz?
Daha önce veterinere gittik enseye damla damlattık bana da verdi enjektörle, 10 gün sonra tekrarla denildi, zaten veteriner de tedavi uygulamadan önce kuş kendine gelmişti ama bugünkü bayağı fazla

Oyla 0
Daha önce aynısı oldu evet, bir anda oldu dememin sebebi hiç bişey yokken keyifli kuş birden kusmaya başladı bu bir, ilk olduğunda sadece duvara damlacık olarak sıçradı ve bu kadar değildi veterinere resimlerini de attım getirin öyle bakalım dedi, enseye bir damla vilmectin sürün ve 10 gün sonra tekrarlayın oda olmazsa yapacak bişey yok denildi ve dedikleri yapıldı bu iki, kuş daha önce düzeldi ama bugün ki bir anda ortada bişey yokken oldu, ortada bir durum var ve o telaşla önceki konuyu yazmayı akıl edemedim, çözüm yönteminiz varsa benim için önemli, bulunduğum ilde anlayan veteriner yok maalesef. Olanlarda ben tedavi yapayım da ölürse hastalıktan hesabı gibi geldi bana...
Demmeki düzelmemiş sadece ertelenmiş 2 ay sonra aynı durum yine olmuş .

Oyla 0
Demmeki düzelmemiş sadece ertelenmiş 2 ay sonra aynı durum yine olmuş .
Maalesef öyle olmuş, herhangi bir sorun olmayınca bende doğal olarak geçti sandım, şuan durumu biraz daha iyi, ılık kekik çayı verdim çay kaşığıyla, kafeste geziniyor ötüyor.

Oyla 0
Şu an nasıl?Böyle bekliyecekmisiniz ?Daha iyi bir veterinere götüremezmisiniz?
Şuan biraz daha iyi
Durumdan haberdar edin lütfen İnşAllah iyileşir?
İnşallah teşekkür ederim, bu gittiğim veterineri üretimhanesi olan bi abi söyledi, diğer veterinerler bakmıyor bile, sadece tahmin yürütüyorlar, iyileşse dahi bu konuyu iyice araştırıcam, izmirdeki veterinere atıcam resimleri, olmazsa samsuna gidicem, yapacak bişey yok artık, 1 buçuk yıldır bizimle, ama sanki beraber büyümüşüm gibi bayağı alıştık ailecek.

Oyla 0
Maalesef öyle olmuş, herhangi bir sorun olmayınca bende doğal olarak geçti sandım, şuan durumu biraz daha iyi, ılık kekik çayı verdim çay kaşığıyla, kafeste geziniyor ötüyor.
Çubuk tarçını 5 dk demleyip içirebilirsiniz. Mantar ve bakteriye iyi geliyor. En azından hafifletir. Zaman kazanılır. Çok geçmiş olsun.

Oyla 0