Kavga

Savas S.

Forum Sakini
Merhabalar.

benim kendime ait 1 dişi 1 erkek muhabbet kuşum vardı ve kardeşim 1-1,5 sene önce benden habersiz aileme bir dişi yavru kuş daha aldırttı. Bu yeni dişi kuşu da aralarına kattılar ve minik sorunlar yaşanıyordu aralarında. Ancak 5 dakika önce zor ayırdığım bir kavgaya girdiler. Yaralanan yok. Ne yapmalıyım? En son gelen dişiyi başka birine mi vermeliyim? Onu da istemiyorum çünkü birbirimize alıştık. Diğer dişi zaten baskı altında hissediyor kendini.

Bence eşleşme durumları olacak, erkeği beğenmiş kavga çıkartan muhtemelen
Kötü oldu. Diğer dişi benim erkek kuşumu çok seviyor, hatta hastayken kanatlarını bile temizledi. Şu anda köşelerde oturuyor kavga etmemek için. Bu diğer dişi geldi geleli çok değişti ilişkileri. Hepsi kardeşimin suçu. Yapacak bir şey yok sanırım?
Bir tane daha erkek almak isterim ancak vaktim yok, olsada ailem karşı çıkar muhtemelen.

Bu kızışmayı, çiftleşme isteğini azaltan karışım gibi bir şey yok mu acaba :D
Kızıştırmak için yumurta karışımı felan yapılıyor ya.

Doğal süreçte maalesef eninde sonunda olacaktır.

@Doğanay Y. En son gelen dişi benim erkeğe yaklaşıyor ayak atıyor kabarıyor da erkek hiç istekli değil doğal olarak eşi ilk gelen dişi olduğu için. Acaba bu yeni gelene bir genç koca mı alsam 😂
Benim erkek sürekli gidiyor şansını diğerinde deniyor.

Nasıl bulacağım ki baskın ve hazır bir erkeği? Aynı yaşta da olmaları gerekiyor.
Yaşını almış olması yeterli olur. Alacağın yerdeki erkek kuşları gözlemleyip seçebilirsin. Baskın olanlar diğer kuşlara biraz kaba davranıyor, sıkıştırıyor veya her yere kur yapma eğiliminde oluyor

Yaşını almış olması yeterli olur. Alacağın yerdeki erkek kuşları gözlemleyip seçebilirsin. Baskın olanlar diğer kuşlara biraz kaba davranıyor, sıkıştırıyor veya her yere kur yapma eğiliminde oluyor
Anladım.

Biz bu sene Türkiye’ye gideceğiz 20 günlüğüne, ekstra konu açmak istemedim.
20 gün boyunca sadece sabahları bakıcı gelip temizliklerini yapıp yemi suyu yenileyecek. Onun dışında hiç kimse olmayacak evde. 3-4 kuş 20 gün dayanabilirler mi strese girmeden? Eğer girer derseniz akrabalara veririz ama onlarda da kafesten çıkamazlar 20 gün boyunca.

Anladım.

Biz bu sene Türkiye’ye gideceğiz 20 günlüğüne, ekstra konu açmak istemedim.
20 gün boyunca sadece sabahları bakıcı gelip temizliklerini yapıp yemi suyu yenileyecek. Onun dışında hiç kimse olmayacak evde. 3-4 kuş 20 gün dayanabilirler mi strese girmeden? Eğer girer derseniz akrabalara veririz ama onlarda da kafesten çıkamazlar 20 gün boyunca.
yabanileşeceklerdir maalesef.