Kavgalar başladı

Ninjaminiş

iyikus.com Üyesi
Bizim kızlar iyi anlaşıyor dedim nedense 2 gündür nazar değdi.Sürekli birbirini itip özellikle sarı olan maviyi itip kakıyor gün icindede böyleler diyor benim oglandan aldığım duyumlardan tabi.İki hafta oldu yaklaşık mavi olanı çok olursa kafesleri ayırmak mi lazım

Ekli dosyalar

• IMG20201004145918-min-1.jpg
    IMG20201004145918-min-1.jpg
    710.6 KB · Görüntüleme: 6
Dişi kuşların kavgası kanlı bitebilir. Bu nedenle didişen kuşları ayırmak en iyi çözüm olur. Sarı kuşunuz yavaş yavaş eşleşme evresine giriyor ve buda onu daha agresif kılıyor.

Oyla 0
O gün cinsiyet tayini yaparken söylemiştim. Dişi kuşlar bir süre iyi anlaşıyor gözükebilir ama kızışınca etraftaki herkese zarar verir. Kızışmadan bile aynı kafesteki arkadaşına zarar verebilir. Zaten kızışmışsa zarar vermesi kaçınılmazdır. “Kızgın dişi kuş kadar tehlikeli kuş yoktur.” diye bir sözü vardı birinin. Mesela aynı kafeste 2 erkek olunca aynı kafeste 2 dişinin olmasından daha iyi anlaşırlar. Hayatta da öyle zaten, iki tane adamı yan yana koy sonra 2 tane kadını yan yana koy ve bak kim daha iyi anlaşıyor. Kuşlarda da aynı durum geçerli. Dişiler daha yabani oluyor genelde tabi istisnalar vardır. Maalesef kafesleri ayırmanız lazım. Yoksa birbirinin kafasını bile koparabilirler. Böyle vakalar bile yaşanıyor. Üzgünüm. :(

Oyla 0
Gerçekten mi o kadar olabileceğini düşünmemiştim bu dönemde eş almamız gerekli midir kızımıza. Ve eş seçmesi için kuscuyq götürüp salmaya salıp eşini seçmesini mi beklememiz gerekir

Oyla 0
Gerçekten mi o kadar olabileceğini düşünmemiştim bu dönemde eş almamız gerekli midir kızımıza. Ve eş seçmesi için kuscuyq götürüp salmaya salıp eşini seçmesini mi beklememiz gerekir
Eş almak şart değil alırsanız iyi ama almazsanız haftada 1-2 yulaf verin yeşillik verin elma verin banyo yaptırın kızgınlığı alır. Nijer tohumu vs vermeyin. Güvendiğiniz birisi olursa salması temizse atabilirsiniz ancak bilmediğiniz biriyse kuşunuzu riske atmayın hastalık kapabilir. Kafeste canlı çok hareketli kızışmış gagası lacivert ya da baya koyu mavi bir erkek alabilirsiniz

Oyla 0
En sağlıklısı bu olacaktır. İnanın süreci çok kolaylaştırıyor. Temiz bir kafes isteyin ve yine sizin istediğiniz, gözünüze hoş gelen bir kaç erkeği atın yanına. (gerekirse kendi kafesinizle gidin). Hem istediğiniz erkekler olmuş olur hem de kuşunuz içlerinden birini seçmeye zorlamış olursunuz.

Oyla 0
Kafesleri ayırdık inşallah bir süre böyle devam edelim. Diyorum eş almadan temizleme iten ziyade diğer kizada ileride eş alırsak ya yumurtlarlarsa sayıları artacak bakımı vs kuşları sahiplendirmek mesele biz kıyipta onları veremeyiz çok kararsız kaldım ayrı kafeslerde iki kız olmaz mı eş vs olayları kimden dinlediysrm sıkıntılı süreçler .

Oyla 0