KEDİ SALDIRDI ?!!

Sevde sipahioğlu

Yeni Üye
Muhabbet kuşuma kedi tırmık attı boynunda ve kanadının altında yara oluştu baticon kullandım çok halsiz ona bisey olsun istemiyorum terramycin krem kullansam fayda edermi bilgisi olan varmı

Merhaba acil bir durum söz konusu olduğundan veterinere götürmeniz gerekir. Ciddi yaralar ve enfeksiyonlara karşı önlem alınması gerekir.

Oyla 0
Muhabbet kuşuma kedi tırmık attı boynunda ve kanadının altında yara oluştu baticon kullandım çok halsiz ona bisey olsun istemiyorum terramycin krem kullansam fayda edermi bilgisi olan varmı

Yaraları sabah akşam önce batikonla temizle sonra teramisyn krem sür. Onun dışında antibiyotik ilaç kullanılması gerekiyor. Yaralanmalarda haricen antibiyotikli krem kullanıldığı gibi, normal antibiyotik ilaçta kullanılır. Yani içerden de tedavi edilmesi gerekiyor. Doğanay'ın da dediği gibi veterinere götürmen lazım bir an önce.

Onun dışında travmayı atlatabilmesi için kediden uzak tutun ve bol bol ilgilenin konuşun kuşla. Moral motivasyonunu arttırıcak sebze meyveler verin ilgilenin.

Birde kuşun resimlerini çekip eklermisin, yaraları nasıl bakalım.

Oyla 0