Kedi saldırısına uğramış muhabbet kuşu

Somurtkan Şirin

iyikus.com Üyesi
Merhaba ben dişi muhabbet kuşu buldum iki kedi tarafından hırpalanmış ve çok korkmuş, sürekli ısırıyor odaya saldığımda karanlık yerlere kaçıyor 20 günü geçti ama hâlâ alışmadı. kafese yaklaşınca bile çırpınıyor. Yanına erkek eş aldık biraz ötmeye başladı ama bizden korkuyor hâlâ ne yapabiliriz alıştırmak için?

Liebe55

Forum Sakini
nelliki bu kadar korkan bir canlı kendinden büyük gördügü herşeyden korkması çok normal kafesi yüksek biryere bırakmanız ve bir süre yaklaşmamanız gerekiyor yem su dışında tabi oldukça Şok yaşamış canlı alışması zor yetişkin olmasından kaynaklı kızışmasıda varsa tabi

Doğanay Y.

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Web Sitesi
iyikus.com
Şanslıymış kuşunuz ki size rastlamış. :)
Maalesef kuşlar böyle durumlarda yoğun stres ve travma yaşıyorlar. Bir süre daha ortama alışmasını beklemelisiniz. Kolay kolay unutmayacaktır bu durumu bu nedenle çok yabani olacaktır. Unutturmak için şu aşamada pek bir şey yapabileceğinizi düşünmüyorum. Yanına arkadaş alarak doğru karar vermişsiniz. Birbirlerini dindireceklerdir.

Somurtkan Şirin

iyikus.com Üyesi
Şanslıymış kuşunuz ki size rastlamış. :)
Maalesef kuşlar böyle durumlarda yoğun stres ve travma yaşıyorlar. Bir süre daha ortama alışmasını beklemelisiniz. Kolay kolay unutmayacaktır bu durumu bu nedenle çok yabani olacaktır. Unutturmak için şu aşamada pek bir şey yapabileceğinizi düşünmüyorum. Yanına arkadaş alarak doğru karar vermişsiniz. Birbirlerini dindireceklerdir.

Evet adını da Şanslı koyduk aslında kafese elimi sokunca kendini biraz sevdiriyor ama parmağıma gelmiyor. Bulut'la da baya iyi anlaşıyorlar iki gündür çok güzel konuşuyorlar birbiriyle

Somurtkan Şirin

iyikus.com Üyesi
nelliki bu kadar korkan bir canlı kendinden büyük gördügü herşeyden korkması çok normal kafesi yüksek biryere bırakmanız ve bir süre yaklaşmamanız gerekiyor yem su dışında tabi oldukça Şok yaşamış canlı alışması zor yetişkin olmasından kaynaklı kızışmasıda varsa tabi

Teşekkür ederim. Odanın bir köşesine koyduk hep uzaktan izliyoruz ama alıştırmak için salıyorum biraz uçup kendileri gidiyor kafese. Birbirleriyle iyi anlaştılar konuşuyorlar ama henüz öyle bir durum yok daha.