“KENDİN YAP” MDFLAM Üretim Box Kafes Yapımı

Merak etme, bu konuya birdaha mesaj yazmayacağım. Keza ilginç bir yaklaşımın var. Yani örnekleme yaparak, neden böyle bir seçim değil de yöneldiğiniz şekil de bir seçim de bulundun sorusunun nesi absurd, nesi konuyu açmasaydım dedirtiyor hayret.
.
Üstelik çok daha yararlı, benim gibi düşünenler için verdiğin yanıtlar örnek teşkil edecek.
.
Dalga geçer gibi yanıt vermenin gereği yok, kanarya ile ne alakası var, herkesin muhabbet kuşu iri değil ve üretim için gayet yeterli bir genişlik. Eğer kuşlarınıza bu alanın yetmeyeceğini düşünüyorsanız aynı ürünün 135 cm lik olanları da var. Ben kafes satmıyorum, veya aracı olmuyorum. Sadece, hazır, güzel hazırlanmış makul fiyatta ki rulolu vs. bir sac kafes almak yerine neden bu yol? Neden bizler de bu yolu seçmeliyiz sebeplerimiz ne olmalıya yanıt aradım.
.
Sac kafes hakkın da sadece daha pahalı ve o boyutlarda yok demişsin. Pahalı olmadığını ve o boyutlarda da 200-300 gibi bi fazlalıkla bulunabileceğini söylemişim bunda bi beis yok. Yahu benden çok daha tecrübeli olduğunuzu, konunun yararlı olduğunu milyon kere büyük harflerle defalarca mı yazmam gerekiyor:) Niye dalga geçeyim...Bende sizlerle beraber yeni şeyler öğreniyor, öğrendiklerimi ya da daha evvelden bildiklerimi aktarmaya çalışıyorum. Hayli garip...
.

Aslın da biraz da diğer ya da yeni gelecekler için yanıt aradım. Çünkü istesem zaten bunun cevabını öğrenirim çok rahat.
.
Neyse pek önemi kalmadı.
.
( son mesajımdı konuya )

Son düzenleme:
Merak etme, bu konuya birdaha mesaj yazmayacağım. Keza ilginç bir yaklaşımın var. Yani örnekleme yaparak, neden böyle bir seçim değil de yöneldiğiniz şekil de bir seçim de bulundun sorusunun nesi absurd, nesi konuyu açmasaydım dedirtiyor hayret.
.
Üstelik çok daha yararlı, benim gibi düşünenler için verdiğin yanıtlar örnek teşkil edecek.
.
Dalga geçer gibi yanıt vermenin gereği yok, kanarya ile ne alakası var, herkesin muhabbet kuşu iri değil ve üretim için gayet yeterli bir genişlik. Eğer kuşlarınıza bu alanın yetmeyeceğini düşünüyorsanız aynı ürünün 135 cm lik olanları da var. Ben kafes satmıyorum, veya aracı olmuyorum. Sadece, hazır, güzel hazırlanmış makul fiyatta ki rulolu vs. bir sac kafes almak yerine neden bu yol? Neden bizler de bu yolu seçmeliyiz sebeplerimiz ne olmalıya yanıt aradım.

Aslın da biraz da diğer ya da yeni gelecekler için yanıt aradım. Çünkü istesem zaten bunun cevabını öğrenirim çok rahat.
.
Neyse pek önemi kalmadı.
.
( son mesajımdı konuya )
Konunun başında malzemeleride tercih sebebimide zaten belirttim ekleyecek bişey olduğunu sanmıyorum. Dalga geçer gibi soru sorarsanız normal bile bir yanıt verdim. Önceki mesajlarımda zaten tüm nedenleri açıkladım zira.. iyi günler

Merhaba,
Teller ve tavalar geldi. İlk teli takıp, tavayı yerleştirdim. Ufak bir pürüz çıktığı için ölçüyü denk getirmek adına mdfnin karşı tarafına matkap ile geçmek zorunda kaldım. Ustama 0,5 cm olmasını söylediğim alt çıkıntılar 1 cm di . 1.8 olmasını istediğim üst çıkıntılar ise 2-2.1 cm geldi. Dolayısıyla telleri oturtmak mümkün olmadı. Alt çıtalar sökülemediği için mecburen teller sabit kalacak şekilde olacak. Yani sök-tak ön tel iptal olmuş oldu. 1 göz aşağıdaki şekilde Görünüyor.DAA0681B-B46F-4B6F-8122-025FFC3977D9.jpeg1D9B0683-5E44-4407-BD6A-49B7F0C92A0A.jpeg

Merhaba,
Teller ve tavalar geldi. İlk teli takıp, tavayı yerleştirdim. Ufak bir pürüz çıktığı için ölçüyü denk getirmek adına mdfnin karşı tarafına matkap ile geçmek zorunda kaldım. Ustama 0,5 cm olmasını söylediğim alt çıkıntılar 1 cm di . 1.8 olmasını istediğim üst çıkıntılar ise 2-2.1 cm geldi. Dolayısıyla telleri oturtmak mümkün olmadı. Alt çıtalar sökülemediği için mecburen teller sabit kalacak şekilde olacak. Yani sök-tak ön tel iptal olmuş oldu. 1 göz aşağıdaki şekilde Görünüyor.Ekli dosyayı görüntüle 7785Ekli dosyayı görüntüle 7786

Eline sağlık. Kapısıda hangar kapısı gibi olmuş :)

Teşekkürler Ümit hocam. Kullanıyorum o ölçüyü :D birde şaselerin tam arasına otursun tek parça dursun diye bu şekilde oldu. Tekrar teşekkürler

Bence hazırlarından çok daha güzel olmuş. Box kafesleri sevmem ama ölçüleri büyük olduğu için gayet kullanışlı görünüyor.

Eline sağlık. Kapısıda hangar kapısı gibi olmuş :)
Benimki de hangar kapısı ama ayrıca kafesimde küçük bir sürgülü kapı da var. Bence sürgülü kapılar daha iyi. Ben yaylı kapı sevmiyorum. Örneğin kuşları dışarı salınca kendilerinin tekrar girmeleri için kapının açık kalması gerekiyor ama yaylı kapı direkt kapanıyor. Sürgülü kapı gibisi yok.

Benimki de hangar kapısı ama ayrıca kafesimde küçük bir sürgülü kapı da var. Bence sürgülü kapılar daha iyi. Ben yaylı kapı sevmiyorum. Örneğin kuşları dışarı salınca kendilerinin tekrar girmeleri için kapının açık kalması gerekiyor ama yaylı kapı direkt kapanıyor. Sürgülü kapı gibisi yok.
Resme dikkatli bakmanı öneririm kardeşim. Yaylı kapı daha önce görmemiş olabilir misin :D bu kapılara tokalı derler, salyangoz kapı derler, çıtçıt kapı derler Ama yaylı demiyorlar o başka :) sürgülüden farkı yoktur pek bilakis daha hoş bir görüntü veriyor. (Bende sürgülü kapıları severim :))

Bence hazırlarından çok daha güzel olmuş. Box kafesleri sevmem ama ölçüleri büyük olduğu için gayet kullanışlı görünüyor.
Sağ ol hocam güzel yorumun için teşekkür ederim. Bağlantı uçlarını uzun kesmeseydi çok daha güzel olacaktı ama kısmet diyeyim ne yapalım. Mecbur matkabı karşı tarafa çıkarmak zorunda kaldım bu sebeple ön teli sök tak kullanamayacağım çünkü delikleri izole etmem gerekecek. Örnek olsun diye atayım birde siz bakarsınız. Ben bazen anlatamayabiliyorum:DCD1D10E6-282F-42E1-88FC-822F5AD86700.jpeg

Resme dikkatli bakmanı öneririm kardeşim. Yaylı kapı daha önce görmemiş olabilir misin :D bu kapılara tokalı derler, salyangoz kapı derler, çıtçıt kapı derler Ama yaylı demiyorlar o başka :) sürgülüden farkı yoktur pek bilakis daha hoş bir görüntü veriyor. (Bende sürgülü kapıları severim :))
Yoo, ben senin kapına yaylı demedim. Sadece kendi tercihimi söyledim. Yoksa anlıyorum, seninkinin yaylı olmadığını biliyorum canım.

Son düzenleme:
Evet nihayet bir seti tamamlamayı başardım. Tünekleri henüz takmadım ama yerleri belirlendi bugünlük bu kadar diyelim. Kısmet yarına. Kaldı 1 set daha :)

farukkafes1.jpg
farukkafes2.jpg
farukkafes3.jpg

Moderatörün son düzenlenenleri:
Evet nihayet bir seti tamamlamayı başardım. Tünekleri henüz takmadım ama yerleri belirlendi bugünlük bu kadar diyelim. Kısmet yarına. Kaldı 1 set daha :)
Güzel gözüküyor elinize sağlık.