KENDİSİNİ SEVDİRTMİYOR

SadeceHasan

iyikus.com Üyesi
Muhabbet kuşumla aramız çok iyi oynuyoruz gayet güzel bir şekilde.Ama kendisini sevdirtmiyor.Garip olan şu kafesteyken kuşu sevebiliyorum başını falan kafesin dışından parmağımla kaşıyorum yanaklarını falan ama dışarıdayken hiç bir şekilde elletmiyor kafasını ısırmıyor şükür ama sürekli hırlıyor bir türlü kendisini sevemiyorum kafes dışında.Kafasını kaşıyor örneğin ben kaşıyım diye gidip başına parmağımı yaklaştırıyorum yok hırlıyor yine yanağına yaklaştırıyorum yine hırlıyor neden bunu yapıyor neden kafes dışında kendisini sevdirtmiyor?

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Tutulma endişesi olabilir dışarıda. Bu şekilde elle yakalamışsanız onu yapmanızdan endişe ediyor olabilir. Bazıları da gerçekten hoşlanmıyor. Bir sebep veremiyorum çünkü karakteriyle alakalı :(

Oyla 0

Liebe55

Veteran
Bu cok normal ben yillardir besliyorum herturlu severim kendini sevdirir ama elle yakalanmasini hic sevmez kuslar bir nebze yalakanmayi sevmiyor korkuyor tehdit gibi algiliyor

Oyla 0

SadeceHasan

iyikus.com Üyesi
Tutulma endişesi olabilir dışarıda. Bu şekilde elle yakalamışsanız onu yapmanızdan endişe ediyor olabilir. Bazıları da gerçekten hoşlanmıyor. Bir sebep veremiyorum çünkü karakteriyle alakalı :(
çok yapmıyorum bu elle yakalama olayını sadece göğsüne yaklaştırıyorum diğer elimlede kafasını okşamaya çalışıyorum kafasını kaçırıyor.Kafesine koyarken yapıyorum çünkü kendisi girmiyor ya yemini karıştırıyorum aklına geliyor kafesine girip yiyiyor oda olmazsa elimle tutup koyuyorum bende anlıyorum zaten sevmediğini sürekli hırlıyor daha dikkatli olacağım bu hareketimi yapmamaya çalışacağım.

Oyla 0

SadeceHasan

iyikus.com Üyesi
Bu cok normal ben yillardir besliyorum herturlu severim kendini sevdirir ama elle yakalanmasini hic sevmez kuslar bir nebze yalakanmayi sevmiyor korkuyor tehdit gibi algiliyor
muhabbet kuşunu kış ayında bulduk yavruydu daha birinin camından kaçmış olsa gerek çok üşüyordu aldık eve bizimde daha 2 hafta oldu olmadı 7 senelik dostum vefat etmişti çok iyi davrandık elle tutma olayını çok az yaptık büyük ihtimalle diğer besleyen kişi bu hareketi yapmış olsa gerek.Teşekkür ediyorum o hareketi yapmayacağım artık

Oyla 0