Kısıtlamada ilk günümüz

Bu da benim yaramaz. 2 sene önce camdan içeri girdi öyle tanıştık:) sahibini aradık ama bulamadık. zonguldaktaki tüm veterinerlere haber verdik geri dönen olmadı :( o zamandan beri bizle. gaga bakımı vs yapıyor musunuz. bizim kuşun gagası biraz çatlak gözüküyor.

Bu da benim yaramaz. 2 sene önce camdan içeri girdi öyle tanıştık:) sahibini aradık ama bulamadık. zonguldaktaki tüm veterinerlere haber verdik geri dönen olmadı :( o zamandan beri bizle. gaga bakımı vs yapıyor musunuz. bizim kuşun gagası biraz çatlak gözüküyor.
Haftada 2-3 kere badem yağı ve susam yağı sürüyorum. Gaga sürekli yenilenen birşey olduğu için çatlaması soyulması normal. Tabi renk değişimi gibi daha farklı şeyler olmadığı sürece.

Bunları tutup ısırmak mümkün mü? O aşamayı yapana kadar onlar mı parçalıyor yoksa :p
Yavruyken gelirse çok kolay. :)
Ama 2 sene önce bir jako papağanım vardı. Ne yaptıysam olmadı alışmadı.Yani yavru olmadığını biliyordum ama yine de 5-6 yaşında sanıyordum. Ta ki yaş ve cinsiyet için emin olayım DNA testi yaptırayım diyene kadar, 20 yaş civarı bir erkek dediler. O zaman anladım bu kuşun karakteri oturmuştu ve artık değişmesinden umudum kalmadı, çok zor olsa da yollarımızı ayırdık :( Isırdığı yerlerin izi geçmesi için bu sene iz kremi
kullanmaya başladım. :D Yeni yeni geçiyor.