Kıskanç Muhabbet Kuşu

GüzelKuş

Veteran
Merhaba arkadaşlar. Ben yaklaşık 9-10 aydr benimle olan dişi muhabbet kuşumun yanına bir kuş arıyordum bana iyice alışmıştı çok şükür ama yanlılıktan sıkılmıştı yavrucak 1 aydır arkadaşımda olan yine dişi muhabbet kuşunu aldım eve. kafesleri ayrı yan yana dışardayken ben olmayınca çok kavga etmiyolar ama bize geldiğinden beri yani dün ve bugün yem yemiyorlar adam akıllı yeni gelen kuş şimdi yedi benim kuşun daha yediğini görmedim. ben kafeste beslemem kuşları bütün gün dışardalardır ben evde ama anladığım kadarıyla benim kuşum biraz saldırganlaştı beni ısırıyor arada elimden yem yedireyim dedim yeni gelen kuş yerken bizimki gelip onu iteledi elimden atmaya çalıştı yani bir kıskançlık sözkonusu yeni gelen kuş kendi kafesinde yemek yerken kafesin dışından uzanmaya falan çalıştı onun yemliğine. bu durum çözülebilirmi yada yeni geldiği için heyecanlılarmı çok anlam veremedim siz ne diyorsunuz bu konu hakkında? çok şükür bir kavga yok aralarında fazla birbirlerini kaşıyorlar öpüşüyorlar falan. ve normalde fazla hareket etmeyen kuşum yeni kuş gelince baya canlandı hareket etmeye başladı önceden kafesin kapağı tüm gün açıkken ben yokken kafesten çıkmayan kuş şimdi girmez oldu.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Merve B.

Veteran
Kıskanması çok normal.Eğer birbirlerine aşırı zarar vermiyorlarsa zamanla geçecektir bu durumlar.Siz ikisine de aynı derecede yakınlık göstermeye çalışın.Birbirlerine zarar vermelerini önleyin yeter.İyi beslemeler.

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Merve'nin dediği gibi aynı derecede yakınlık, aynı sayıda ve derecede yem ve su kabı vs. koymanız gerekir. Kafes boyutları bile aynı olmalıdır. Bazen bunu bile kıskanabiliyorlar.