iyikus.com'a Hoş geldiniz!

Burada olmana sevindik!

Forum sitemize kayıt olarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle iletişime geçebilir, paylaşımlarda bulunup destek alabilirsiniz.

Kayıt Ol

Doğanay Y.

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Mesajlar
13,776
Çözümler
73
Puanları
268
Yaş
30
Konum
Ankara
Benimde üyesi olduğum Kıvgader derneğini size tanıtmak istiyorum. Bini aşkın üyesi olan bu derneğe kolay bir şekilde başvurabilirsiniz. Derneğin Web siteni ziyaret ederek detaylı bilgi alabilirsiniz.
logos-2.jpg
KIVRIK GAGALILAR VE KAFES KUŞLARI ÜRETİCİLERİ DERNEĞİ TÜZÜĞÜ

Derneğin Adı ve Merkezi

Madde 1 – Derneğin Adı: ”Kıvrık Gagalılar ve Kafes Kuşları Üreticileri Derneği” dir.
Derneğin merkezi İstanbul’dur.Şubesi açılmayacaktır.
Derneğin Amacı ve Bu Amacı Gerçekleştirmek İçin Dernekçe Sürdürülecek Çalışma Konuları ve Biçimleri İle Faaliyet Alanı

Madde 2 - Dernek, Kıvrık Gagalılar (Muhabbet Kuşları Papağanlar) ırklarını sevdirmek, yetiştiriciliğini yaygınlaştırıp teşvik etmek, yetiştirilen Muhabbet Kuşu ve Papağan ırklarını dünya standartlarına ulaşmasını sağlamak, bu ortak amaç etrafında birleşen kişileri gerek yurt içi gerekse yurt dışında yapılacak müsabaka ya da seminerlerde buluşturmak, tanıştırmak, kaynaştırmak, bilgi ve becerilerini paylaşmak ve geliştirmek amacı ile kurulmuştur.

Dernekçe Sürdürülecek Çalışma Konuları ve Biçimleri

1 – Muhabbet Kuşları ve Papağan’ların Üretilmesi ve geliştirilmesi için araştırmalar yapmak.
2 – Muhabbet Kuşları ve Papağan’ların bakımı, yetiştirilmesi ve hastalıkları hakkında bilgi açığını kapatmak Dernek üyelerinin katılabileceği Muhabbet Kuşları ve Papağan yarışmalarını ve puanlama hakemliği ya da kıyaslama hakemliği konusunda kurs, seminer, konferans ve panel gibi eğitim çalışmaları düzenlemek.
3 – Amacın gerçekleştirilmesi için gerekli olan her türlü bilgi, belge, doküman ve yayınları temin etmek, dokümantasyon merkezi oluşturmak, çalışmalarını duyurmak için amaçları doğrultusunda gazete, dergi, kitap gibi yayınlar ile üyelerine dağıtmak üzere çalışma ve bilgilendirme bültenleri çıkarmak.
4 – Amacın gerçekleştirilmesi için sağlıklı bir çalışma ortamını sağlamak, her türlü teknik araç ve gereci, demirbaş ve kırtasiye malzemelerini temin etmek.
5 – Gerekli izinler alınmak şartıyla yardım toplama faaliyetlerinde bulunmak ve yurt içinden ve yurt dışından bağış kabul etmek.
6 – Tüzük amaçlarının gerçekleştirilmesi için ihtiyaç duyduğu gelirleri temin etmek amacıyla iktisadi, ticari ve sanayi işletmeler kurmak ve işletmek.
7 – Üyelerinin yararlanmaları ve boş zamanlarını değerlendirebilmeleri için lokal açmak, sosyal ve kültürel tesisler kurmak ve bunları tefriş etmek.
8 – Üyeleri arasında beşeri münasebetlerin geliştirilmesi ve devam ettirilmesi için yemekli toplantılar, konser, balo, tiyatro, sergi, spor, gezi ve eğlenceli etkinlikler vb. düzenlemek veya üyelerinin bu tür etkinliklerden yararlanmalarını sağlamak.
9 – Dernek faaliyetleri için ihtiyaç duyulan taşınır, taşınmaz mal satın almak, satmak, kiralamak, kiraya vermek ve taşınmazlar üzerinde ayni hak tesis etmek.
10 – Amacın gerçekleştirilmesi için gerek görülmesi durumunda benzer amaçlı dernek ve kuruluşları desteklemek. Benzer amaçlı kurulmuş ve kurulacak federasyonlara ve federasyonların oluşturduğu konfedarasyonlara kurucu üye veya üye olmak bu kuruluşlarda görev almak ve temsilci göndermek. Gerekli izin alınarak derneklerin izinle kurulabileceği tesisleri kurmak.
11 – Uluslararası faaliyette bulunmak, gerek görmesi durumunda yurt dışındaki aynı amaçla kurulmuş dernek veya kuruluşlara üye olmak ve bu kuruluşlarla proje bazında ortak çalışmalar yapmak veya yardımlaşmak.
12 – Amacın gerçekleştirilmesi için gerek görülmesi halinde, 5072 sayılı Dernek ve Vakıfların Kamu Kurum ve Kuruluşları ile İlişkilerine Dair Kanun hükümleri saklı kalmak üzere, kamu kurum ve kuruluşları ile görev alanlarına giren konularda ortak projeler yürütmek.
13 – Yurtdışındaki Muhabbet Kuşları ve Papağan derneklerinden kardeş dernek yapılabilir.Yurtdışından gelen davetleri kabul etmek.
14 – Düzenleyeceği yarışmalarda Uluslar arası standartların uygulanmasını sağlamak,yarışma kategorilerine zaman içerisinde İntere WBO World Budgarigar Organisation tarafından kabul edilen kategorilerde gerçekleştirmek ve güncel olarak yarışma öncesinde üyelerine bilgi aktarmak üzere çalışmalarını yürütmek.
15 – Ülkemizde ve yurtdışında yetiştirilen, müsabakalarda derece alan Muhabbet Kuşları ve Papağan Türlerini üyelerine tanıtarak daha kaliteli ırklar yetiştirilmesi konusunda bilgilendirmek.
16 – Gerek görüldüğünde üyelerine yurt dışından damızlık temin etmek.Bu amaçla yem, ilaç, benzeri beslenme, sağlık ve hijyen bakımı gibi konularda destek vermek.
17 – Uluslar arası müsabakalar düzenler ve uluslar arası yarışmalara üyelerinin ürettikleri Türlerin katılımını sağlar. Muhabbet kuşlarının ve Papağanların yurtdışında yapılacak müsabakalara katılımı, gerekli evrakların takibi ve izinlerin alınması için resmi dairelerle çalışmalar sürdürür veya bu konuda görevli kişi ya da kişileri belirler.
18 – Yurt içinde düzenleyeceği yarışmalar için, Yurt dışında aynı amaçla kurulmuş derneklerden hakem veya hakemler çağırmak hakemlik yaptırmak.Aynı hakemler ile seminer şeklinde üyelerine hakemlik bilgisi ve hakemlik kursu vermek.
19 – Yapılan müsabakalarda alınan sonuçların istatistiğini ve üretici puanlarının istatistiğini tutar ya da tutacak kişiyi / kişileri belirler ve bilgilerin tüm üyelerle paylaşılmasını sağlar.
20 – İnternet web sayfasından derneğimizin ve Federasyonun yayınladığı faaliyet ve duyulardan üyelerinin haberdar olmasını sağlamak.
21 – Derneğin amacı ile ilgisi bulunan ve kanunlarla yasaklanmayan alanlarda diğer derneklerle veya vakıf, sendika ve benzeri sivil toplum kuruluşlarıyla ortak bir amacı gerçekleştirmek için platformlar oluşturmak.
 

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Üst Alt