Kızgınlık yumurtası?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Limoşum
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Limoşum

Forum Sakini
Herkese merhaba. Kuşumda kızgınlık yumurtası yapıp yapmayacağını nasıl anlarım? 1 2 fotoğraf ekliyorum parmağımla gösterdiğim yerde minik bi sertlik şişlik var. Umarım yumurta orda olmuyordur. Eş almam mümkün değil, yardımcı olursanız mutlu olurum.

Merhaba, o bölge kontrol ediliyor ancak yumurta olduğunda bariz anlıyorsunuz. O bölge hem çok genişliyor ve şişiyor hem de yumurta şekli bir miktar belirginleşiyor oluştuğunda.

Oyla 0
Merhaba, o bölge kontrol ediliyor ancak yumurta olduğunda bariz anlıyorsunuz. O bölge hem çok genişliyor ve şişiyor hem de yumurta şekli bir miktar belirginleşiyor oluştuğunda.
Yavaş yavaş oluşmaya mı başlıyor o zaman minik bi sertlik vardı çünkü yoksa bir anda kocaman bi şişlik mi olacak?

Oyla 0
Benimde erkegim var ama 3 yaşinda kizdi ama eş yok aldim Birtane 5 aylık o da bebek bende 1 yaş üstü bakiyyorum eşleştirme için

Oyla 0
Kuş tek ise boş yumurta yapabilir. Zaten o bölge belli ediyor kendini. Yani yumurta oldugunu anlarsiniz.

Oyla 0
Nasıl farkedeliyor yumurta? Es alamam yumurtayı nasıl engellebilirim ki? Suan minik mi sertlik var daha yeni mi oluşmaya başlamış demek oluyor?
O bolgede siskinlik ve yumurta sekli olusur. Yumurta varsa o elinde sonunda cikacak ama bos olacak yani yavru opaz icinde. Yemindr nijer var ise kullanmayın. Kızistirici besinler vermeyin.

Oyla 0
Bi kere yaptıktan sonra devamı gelir mi engellenemez mi yoksa?
Yumurtlamadan kaynaklı kalsiyum problemi yaşayabilirler, bu konuda destek veriniz. Ayrıca kızışmasına neden olabilecek faktörleri kısarak katkı sağlayabilirsiniz kızışmaması için. Örneğin diğer kuş seslerinden etkilenirler. Gün ışığı tetikler, fazlaca vitamin kızıştırıcı tohumlar tetikler...gibi...

Oyla 0
Yumurtlamadan kaynaklı kalsiyum problemi yaşayabilirler, bu konuda destek veriniz. Ayrıca kızışmasına neden olabilecek faktörleri kısarak katkı sağlayabilirsiniz kızışmaması için. Örneğin diğer kuş seslerinden etkilenirler. Gün ışığı tetikler, fazlaca vitamin kızıştırıcı tohumlar tetikler...gibi...
Son zamanlarda vitamini fazla vermiştim, yeminde de nijeri seçmiş hep onları azaltırım ama gün ışığını çok seviyor cıvıl cıvıl ötüyor çok mutlu oluyorum onu öyle görünce bu konuda bi şey yapmak istemiyorum pek :) ama diğerlerini ayarlamaya caliscam inşallah yumurta falan gelmezde rahat bi nefes alırım..

Oyla 0
Nijeri tamamen kesebilirsiniz de. Yağ oranı çok yüksek olan bir tohum...

Gün ışığı evet:( Genel sağlıkları içinde çok önemli bi faktör tabi...

Oyla 0
Kuşunuzda yumurta yok bence
Belirtiler benziyo dışkılar büyük kuyruk bazen düşük birkac gün ince kabızlık vardi o yuzdende olabilir güzel bi söz soylesek hemen kuyruk kalkıyor ayrica 1 2 gündür dışardayken çay tabağına oluyor yemi içine giriyor yuva mi istiyor anlamadım zaten nerde karanlık küçük bir yer görse oraya bakmaya çalışıyor :) ama inşallah dediğiniz gibidir de yumurta yoktur..

Oyla 0