Kızım ayağını incitmiş

Sarı tüy

iyikus.com Üyesi
Merhaba, kızımı (dişi sultan papağanı) bu sabah kafesten çıkarırken sol ayağının havada olduğunu fark ettim. Normalde uyuduğunda yada üşüdüğünde içeri çektiğini biliyorum ama bu onlar gibi değil. Kafesten Çıkarmaya çalışınca havada olan ayağının üzerine basarken sekmeye başladığını gördüm. Belli ki incitmiş dün uyuturken bir şeyi yoktu. Şimdi çok keyifsiz ve kafesin dibine gidip orda duruyor. Ne yapmalıyım acaba ? Veterinerlerin hepsi kuşlardan anlamadığı için kuş veterineri bulmak çok zor. Şanlıurfada önerebileceğiniz kuş veterineri varsa ona da götürebiliriz.

videosu da burda

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1.8 MB · Görüntüleme: 4
  • image.jpg
    image.jpg
    1.9 MB · Görüntüleme: 4
Son düzenleme:
Merhaba , Evet kavrama durumu var gibi ama sorun Yok gibi de duruyur
Şişme,morarma ,ayak altında sararma varmı bakarmisiniz
Teramcim gece yatmadan önce sürebilirsiniz
İnce bir tabaka
Olacak şekilde

Merhaba , Evet kavrama durumu var gibi ama sorun Yok gibi de duruyur
Şişme,morarma ,ayak altında sararma varmı bakarmisiniz
Teramcim gece yatmadan önce sürebilirsiniz
İnce bir tabaka
Olacak şekilde
Ayak altında sararma yok. Şişme veya morarma da yok ama bir damarı aşırı şekilde belirginleşmiş gibi. Yada daha önce de öyle miydi bilmiyorum evham perileri iş başında da olabilir. Ayak fotosunu ekledim. Bir de sanırım soğuk almış aşırı şekilde durgun ve sürekli kafes dibinde oturuyor. Normalde kraker delisi ben yediğimde üstüme saldıran kuş şimdi gagasının önüne götürüyorum yemiyor. İştahsızlık had safhada 🥺

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 12
Ayak altında sararma yok. Şişme veya morarma da yok ama bir damarı aşırı şekilde belirginleşmiş gibi. Yada daha önce de öyle miydi bilmiyorum evham perileri iş başında da olabilir. Ayak fotosunu ekledim. Bir de sanırım soğuk almış aşırı şekilde durgun ve sürekli kafes dibinde oturuyor. Normalde kraker delisi ben yediğimde üstüme saldıran kuş şimdi gagasının önüne götürüyorum yemiyor. İştahsızlık had safhada 🥺
Görünürde herşey normal gibi
Gece yatmadan önce ayağına korkusuz vazelin sürebilirsiniz
Güncel dışkı resmini görebilirmiyiz temiz peçete üzerinde olacak şekilde
Ballı kreker vermeyin ballı denilen şey tutkal 😕
Kısa bir video da görürsek sevirinim

Merhaba, ilk aşamada dikkatlice ve çekiştirmeden tüylerin kapattığı dirsek üstü bölgeye bakar mısınız? Bir şeylerin sarması, açık yaralar ya da farklı bir görünüm söz konusu mu?
İncitmiş gibi görünüyor şu aşamada.

Görünürde herşey normal gibi
Gece yatmadan önce ayağına korkusuz vazelin sürebilirsiniz
Güncel dışkı resmini görebilirmiyiz temiz peçete üzerinde olacak şekilde
Ballı kreker vermeyin ballı denilen şey tutkal 😕
Kısa bir video da görürsek sevirinim
Sabahtan beridir hiçbir şey yemediği için çok az dışkıladı. Dışkısı kafes altına serdiğim migros kağıdında onun fotosunu çektim. Ballı kraker değil sade çubuk kraker verdim yemedi 🥺 veterinere götürdüm soğuk almış sekmesi de o yüzdendir dedi. Bi antibiyotik verdi suyuna karıştırdım bir de ilaç sıktı ağzına ama o ilaç epey kusturdu kızımı. Soğuk almıştır diye elektrikli sobanın önünde bıraktım onu ısınsın diye. Normalde yatağında oturuyordu sobanın önüne alınca kafes dibine indi tekrar
Video ekledim

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1.8 MB · Görüntüleme: 9
  • image.jpg
    image.jpg
    1.9 MB · Görüntüleme: 9
Son düzenleme:
Kuşunuza elektrolit yapınız ya da alınız. İshali başlamış gibi görünüyor. Üşütme durumu var mı?