Kızımın çıkardığı garip sesler

Sarı tüy

iyikus.com Üyesi
Merhabalar, kızımın en sevdiği şey eşim tarafından şımartılmak. Zaten kendisine aşık gibi. Son birkaç haftadır sevilirken garip ama çok tatlı sesler çıkarıyor. Bu keyfinin yerinde olduğunu mu gösteriyor acaba yoksa hoşuna gitmiyor mu?

video: Streamable Video

Keyfi yerinde gibi ancak bir miktar sert seviliyor gibi. Bu nedenle bu tip bir ses çıkartıyor olabilir. Ek olarak tam açı görmediğim için eğer kuyruk kaldırma durumu da söz konusu ise dikkatli olmak lazım.

Keyfi yerinde gibi ancak bir miktar sert seviliyor gibi. Bu nedenle bu tip bir ses çıkartıyor olabilir. Ek olarak tam açı görmediğim için eğer kuyruk kaldırma durumu da söz konusu ise dikkatli olmak lazım.
Kuyruk kaldırma durumu yok. Kendisi direkt oraya gidiyor ve kendini çene ve boyun arasına sıkıştırıyor. Eşimin sakalları var diye sakalların bir nevi ona batıyor olması hoşuna gidiyor olabilir diye düşündüm şimdi. Çünkü yeni yeni tüyler çıkarıyor kendisi. özellikle boyun ve kafa bölgesi hep diken diken.
Siz bir de benim sevmemi görseniz sosyal hizmetleri ararsınız 😂 ben gagasını tutup seviyorum çok hoşuma gidiyor 🥰
Eşimle benim arama bariz fark koyuyor. Eşim öperken hiçbir şey yapmazken ben öpünce gagalıyor beni. Hatta geçen öyle sert gagaladı ki burnumda gagasının izi çıktı 🥺😅

Bazı papağan türleri garip bağlanıyor. Bir arkadaşımın forpusu var ve onu eşi zannediyor. Diğer kişilere karşı mesafeli ve saldırgan tutum sergiliyor. Bir anlamda hoş olsa da evin diğer üyeleri için sıkıntı :D

Bazı papağan türleri garip bağlanıyor. Bir arkadaşımın forpusu var ve onu eşi zannediyor. Diğer kişilere karşı mesafeli ve saldırgan tutum sergiliyor. Bir anlamda hoş olsa da evin diğer üyeleri için sıkıntı :D
Mevcut konudan bağımsız bir sorum daha olacak. Bilmiyorum ayrı başlık mı açmak gerekirdi ama bugün kızımın kakasında hep bütün yem vardı. Hava çok çok sıcak ondan olabilir mi acaba ne yapmam gerekir düzelmesi için? Forumda daha önce paylaşılan bir yem görmüştüm onu almıştım kızıma ama gagasını değdirmedi hiç sevmedi maalesef.

Ekli dosyalar

• 1D141C5C-009F-4873-95F5-80D3DBCD4BFF.jpeg
    1D141C5C-009F-4873-95F5-80D3DBCD4BFF.jpeg
    2 MB · Görüntüleme: 2
  • image.jpg
    image.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 2
Yem değişiminde bir kaç gün olabilir. Probiyotik destekli gitmek lazım. Toparlamazsa detaylı incelemek gerekiyor .