Koku

Uğur Ünlendi

iyikus.com Üyesi
Bir arkadaşım evde tek kuş besliyo ve kuş oda içerisinde aşırı koku yapıyor. Kullandığı kafes eski daha önceden kullanılmış bir kafes ondan mı oluyor acaba çünkü daha önce bende bir çok kere evde tek kuş besledim hiç koku yapmadı. Arkadaşım kafesinide 2 günde bir temizliyor konu hakkında bilgisi olan ve daha önce başına gelen biri varsa bilgi verirse sevinirim. İyi günler

Kokuyu onlenebilir ornek cam talasi misir granulu veya kedi kumu kullanilarak ama onemli olan kokunun nedenlerini gozlemlemek diski renkleri hasta olup olmadiginida izlemek lazim

Oyla 0
Bakteriyel bir sorun varsa kokulu dışkılamalar oluyor. Bunlarda ister istemez koku yapıyordur. Aynı şekilde eski malzemeler zamanla kullanışlılığını yitiriyor. Onlarında yenilenmesi gerekir. Temel sorun talaş vb durumlarla değilde ana nedeni öğrenerek çözmek daha sağlıklı olacaktır. Kuşun incelenmesi gerekir. Bu şekilde nasıl bir koku yayıyor, bahsettiğiniz kadar şiddetli mi bilemiyorum. Kimisi ufak bir kokudan rahatsız olabiliyor buda normal bir durum çünkü bir canlı yaşıyor orada.

Normal şartlarda 2 günlük rutin temizlikler sonucu kokunun olmaması gerekir.

Oyla 0
Doğanay beyin belirttiği bakteriyel dışkılamalar dışında ister istemez kuş koku yapabiliyor, odamda tek kafes bir çift kuş beslerken sanibird taban kumu kullanmıştım. Kokuyu %80 azaltmıştı.

Oyla 0