Korkak kuş

Remzi12345

iyikus.com Üyesi
Selamünaleyküm arkadaşlar muhabbet kuşum yaklaşık 6 aydır bende elimi kafesine sokunca ısırmaya geliyor kafesten hiç çıkmıyor bazen kendisi çıkıyor muhabbet kuşu dediğin uçar benim ki hiç uçmuyor uçarken de zayıf kalıyor uçmayı unutmuş gibi ömrünü hep kafesinde tüketiyor. uzun süre bekledim belki düzelir diye hala aynı devam kafesten çıkardığımda parmagımı uzatıgımda korkarak geliyor . yardım edebilecek var mı bu konuda.

Ekli dosyalar

• IMG-20180514-WA0008.jpg
    IMG-20180514-WA0008.jpg
    104.9 KB · Görüntüleme: 7

Mehmet Emre Bayar

iyikus.com Üyesi
Kuşunuzun ceresinden dişi olduğu anlaşılıyor. Ben yeni yeni muhabbet kuşu bakıyorum. Alım sürecinde dişi kuşların erkeklere göre daha zor alıştıkları ve ısırdıkları söylenmişti. Muhtemelen bununla ilgili bir durum. Ancak dışarı çıkmaya gönüllü olmaması bana da garip geldi. Elinizde dal darı yedirmeyi deneyebilirsiniz belki.

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Eğitimizin ve kuşun huyuyla alakalı bir durum. Güven tam yakalanmadan diğer aşamalara geçilmiyor ne yazık ki. Kuş kızgınlaştığı gözlemlenmekte. Yani bu evrede fazlası bir eğitimi vermek zor olacaktır. Ödül yemleri (aspur,daldarı) ile elinize çekmeye çalışabilirsiniz. Güveni yerine gelecektir.

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Açlar sanki. Bendeki kuşlarda dal darı hastasıdır :D
Tavsiyem bir erkek kuş seçsin bir kuşçudan. Onlardan gelen tatlış yavruları eğitirsiniz. Bu sizin için daha kolay ve iyi olabilir.

Oyla 0