Korona Hakkında | Forum Anketi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Umit.
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Korona oldunuz mu?

• Evet korona oldum

• Hayır hiç olmadım

• Koronadan şüphelendim ama test yaptırmadım

• Birden fazla kere koronaya yakalandım

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
bende geçen günlerde aşımı oldum. Olmam diyordum ancak dünya geneli çok fazla insan aşılandı. Ekstrem bir durum olsa mutlaka ses getirirdi ama öyle bir durumda yok.
Aşı vurulan yere ampül götürün yanıyor, kaşık değdirince mıknatıs etkisi oluyor, mikro/nano çiplendik gibi durumlar azıcık hayal ötesi olsa da varsayalım çiplendik bir eksisi olur mu bilemiyorum. Zaten zaman bunu gerektirecek yeniliklere gebe. Üstelik çok fazla sayıda evcilinde çiplenerek kobay olarak kullanıldığını unutmamak lazım yıllardır :)

bende geçen günlerde aşımı oldum. Olmam diyordum ancak dünya geneli çok fazla insan aşılandı. Ekstrem bir durum olsa mutlaka ses getirirdi ama öyle bir durumda yok.
Aşı vurulan yere ampül götürün yanıyor, kaşık değdirince mıknatıs etkisi oluyor, mikro/nano çiplendik gibi durumlar azıcık hayal ötesi olsa da varsayalım çiplendik bir eksisi olur mu bilemiyorum. Zaten zaman bunu gerektirecek yeniliklere gebe. Üstelik çok fazla sayıda evcilinde çiplenerek kobay olarak kullanıldığını unutmamak lazım yıllardır :)
Hayırlı olsun hocam. Sinovac mı oldunuz Biontech mi?

Henüz test aşamasında olan 12 aylık bir aşıyı vücudumuza sokmak ne bileyim hiç içime sinmiyor ve mantıklı gelmiyor. Hem madem aşı bizi koruyacak, neden aşı olanlara maske takma zorunluluğu kalkmıyor?

Bunun dışında bence bu aşılar dünya nüfusunu azaltmak adına kısırlaştırıcı kimyasallar bulunduruyor diye düşünüyorum, tabi bu sadece benim düşüncem. Hele ki Çin aşısı olan Sinovac'ın üreticisi Bill Gates gibi bir karaktersiz olunca bu aşıda insanlar için iyi olmayan bir şeyler olduğuna daha da kendimi inandırıyorum. Çünkü Bill Gates her konuşmasında, Dünya'nın kaynaklarının azaldığını ve buna engel olmak için Dünya nüfusunu azaltmak gerektiğini eğer azaltılamıyorsa da kontrol altına alınması gerektiğini vurgulayan birisi. Ki zaten Bill Gates'in geçmişine baktığımızda da pek çok pis işlerin altından çıktığını görüyoruz.

Bu aşılar 3-4 sene sonra olumsuz etkisini gösterdiğinde ise Devlet: "Biz size kağıt imzalattık, siz kendi isteğiniz doğrultusunda aşı oldunuz mecbur değildiniz." diyecek. Fakat aşı olmayan kişiler evden çıkamayacak AVM gibi toplumsal yerlere gidemeyecek. Dolayısıyla psikolojik olarak aşı yaptırmaya mecbur kalacak..

Ömürlük etkileri olmuyor bu tip aşıların aslında. Dediğin gibi bir senaryo elbet bir gün yaşanacak ama bu şekilde olmaz diye düşünüyorum. Özellikle 5'li ülkeler aşı (liderleri dahil) yaptırıyorsa çok düşünmemek lazım. Diğer ülkeleri sömürürler, güçlerini kullanırlar ancak kendi halklarına gelince politikaları biraz değişir. Kobay olarak kullanabilecekleri insanları elemeden onay vermezler.

Olumlu yönleriyle bakmak lazım. Aşı teknolojisi de gelişiyor her şeyde olduğu gibi.

Özellikle 5'li ülkeler aşı (liderleri dahil) yaptırıyorsa
Ya onlara sadece gösteriş ve inandırma amacıyla ilaç yerine saf su veriliyorsa diye yeni bir düşünce ekleniyor aklıma:)
Olumlu yönleriyle bakmak lazım. Aşı teknolojisi de gelişiyor her şeyde olduğu gibi.
Haklı olabilirsin Doğanay Abi, bakalım artık olan garibana olacak gibime geliyor ama dediğin gibi belki de aşı zararsızdır da virüsü bitirir kim bilir??‍♂️

Her gün yuttuğumuz ağrı kesicilerin bile bir bedeli olur elbette zamanla :D
Bu nedenle aşıda da benzer bir durum olmayacağının garantisi olmaz elbette.
Bekleyip göreceğiz artık. Anlaşılan daha çok kapanacağız. Delta + bile gelmiş :D Yakında Samsun varyantı çıkar

sonunda ben de yakalanmış bulunmaktayim 3 gun önce teşhis aldım şu an için hafif geciyor

korkum şu ki bünyem zayıfladığı için bakteriyel sekonder enfeksiyon gelişip virüsle beraber saldırması. 1 ay önce akut bronşit olmuştum, makrolid antibiyotik verdi doktor düzeldim ancak enfeksiyon tam olarak geçmemişti. durumumu anlatıp tekrar klaritromisin isteyeceğim sanırım.

sonunda ben de yakalanmış bulunmaktayim 3 gun önce teşhis aldım şu an için hafif geciyor

korkum şu ki bünyem zayıfladığı için bakteriyel sekonder enfeksiyon gelişip virüsle beraber saldırması. 1 ay önce akut bronşit olmuştum, makrolid antibiyotik verdi doktor düzeldim ancak enfeksiyon tam olarak geçmemişti. durumumu anlatıp tekrar klaritromisin isteyeceğim sanırım.
aa çok geçmiş olsun, tez zamanda iyileşirsiniz umarım. 2 hafta önce bende tekrar yakalandım

Vitamin ve probiyotikle destekle kendini kanka makrolit işe yaramazsa doksisiklin kürü uygula ardından mantar ihtimaline karşıda mutlaka 2-3 gün mikostatin :ROFLMAO:

Şaka biyana geçmiş olsun. Bu son varyant grip gibi bişey oldu artık hafif geçiriyor herkes..

Vitamin ve probiyotikle destekle kendini kanka makrolit işe yaramazsa doksisiklin kürü uygula ardından mantar ihtimaline karşıda mutlaka 2-3 gün mikostatin :ROFLMAO:

Şaka biyana geçmiş olsun. Bu son varyant grip gibi bişey oldu artık hafif geçiriyor herkes..

teşekkürler

maalesef korktuğum oldu virüsle beraber bronşit tekrar başladı ciğerlerde, doktor klaritromisin verdi.