kronik solunum yolu rahatsızlığı

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan znbjork
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

znbjork

Forum Sakini
arkadaşlar merhaba.
uzun süredir muhabbet kuşumun hastalığıyla uğraşıyorum. bu süreçte çok fazla ilaç kullandık. veterinerlerin önerdiği ilaçların hiçbir
etkisi olmadığı gibi, öneriyle kullandığım ilaçların da etkisi olmadı.
bir buçuk ay önce trikomonas hastalığı olduğunu düşünüp iki defa flagyl kullandım. daha sonra veterinere götürdüm ve veteriner
alerjisi olduğunu söyleyerek farklı ilaçlar verdi. verdiği ilaçların etkisi olmadı.
artık hırıltılarını duymaya başladığımda solunum yoluyla alakalı bir rahatsızlığı olduğunu anladım ve hiprodoxi kullandım. 3 güne kadar
etkiliydi ama 4. günde belirtiler yeniden tekrar etmeye, şiddetlenmeye başladı ve beşinci günde bıraktım.
kuşu dinlendirdikten bir süre sonra azeltin+ventolin tedavisini denedim. onların en ufak bir etkisi olmadı ve sonuç olarak pes ettim.
muhabbet kuşum günden güne kötüleşiyor. ne yapacağımı bilmiyorum. veterinerler hiçbir işe yaramıyor.
bana en azından muhabbet kuşumu rahatlatabilmek için önerebileceğiniz bir şeyler var mı?
aşağıya şu anki halinin videosunu bırakacağım birazdan.

Çözüm
Çok geçmiş olsun. Sağlığına kavuşması mutlu etti. Eğer zaman bulabilirseniz ürünlerin tanıtımlarını ve ne oranda kullandığınızı yazarsanız sevinirim.
Çok teşekkür ederim. Ece Ecza Deposuna gittiğimde bana Lavotil, Nilax, ismini hatırlayamadığım bir serumlu su ve Mikostatin verildi. Nilax sanırım parazitler içindi (toz halinde) 2 defa falan kullandım, ölçüsünü maalesef ki hatırlayamıyorum, pirinç tanesi kadar olması lazım.
Serumlu suyun da ölçüsünü tam hatırlayamıyorum (5-6 damla sanırım) ama rahatlatmak için kullandım. Bunları asıl ilaçları vermeden önce kullandım.
Asıl ilacımız Lavotil, solunum yolu için kullandığım ilaç bu. Eski sayfalardaki videolar aktif değil fakat Koko'nun çok tuhaf bir hareketi vardı, sanki boğazına bir...
Çok teşekkür ederim. Ece Ecza Deposuna gittiğimde bana Lavotil, Nilax, ismini hatırlayamadığım bir serumlu su ve Mikostatin verildi. Nilax sanırım parazitler içindi (toz halinde) 2 defa falan kullandım, ölçüsünü maalesef ki hatırlayamıyorum, pirinç tanesi kadar olması lazım.
Serumlu suyun da ölçüsünü tam hatırlayamıyorum (5-6 damla sanırım) ama rahatlatmak için kullandım. Bunları asıl ilaçları vermeden önce kullandım.
Asıl ilacımız Lavotil, solunum yolu için kullandığım ilaç bu. Eski sayfalardaki videolar aktif değil fakat Koko'nun çok tuhaf bir hareketi vardı, sanki boğazına bir şey takılıyormuşçasına. Anladığımız kadarıyla bunun da mantarla alakası vardı (çünkü çok fazla ilaç kullanmıştım bunlardan önce: ventolin, azeltin, flagyl, hiprodoksi, alerji ilacı vs...). Bu sebeple mikostatin de kullandım Lavotil ile birlikte. O zaman Koko çok fenalaştığı için bunların arasına birkaç damla da Ventolin eklemiştim.
Hastalık sürecinde sanırım suya 3-4 damla Lavotil, 4-5 damla mikostatin, birkaç damla ventolin eklemiştim. Bu ilaçları üç gün verdim, bu süreçte çok yorgun düştü ve öleceğini sandım. Üç günden sonra ilaçları kestim ve birkaç gün çok yorgundu. Sürekli uyuyordu. O günleri atlattıktan sonra toparlamaya başladı :)
Şu an bana önerildiği üzere, 6 ay boyunca ayda üç gün 3 damla mikostatin ve 3 damla lavotil kullanıyorum çünkü astım geçmesi zor bir hastalık bildiğiniz üzere.
Lavotil'in fotoğrafını bu yazının altına ekleyeceğim.
Eğer Anadolu Yakası'nda oturuyorsanız ve kuşunuzu götürecek düzgün veteriner bulamıyorsanız mutlaka Pendik'teki Ece Ecza Deposunu arayıp Niran Hanım ile iletişim kurmaya çalışın. Kendisi bu konuda çok bilgili (uzmanlığı kuşlar üzerine) ve çok yardımsever bir insan. Şu an Koko yaşıyorsa bu onun sayesinde.

Lavotil'e baktım makrolit grubu bir antibiyotikmiş. Makrolitler bence tetrasiklinlerden çok daha faydalı oluyor... Geçmiş olsun bu arada sevindim :)

Oyla 0