iyikus.com'a Hoş geldiniz!

Burada olmana sevindik!

Forum sitemize kayıt olarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle iletişime geçebilir, paylaşımlarda bulunup, destek alabilirsiniz.

Kayıt Ol

pomeranian boo fiyatları

Kuluçka hakkında soru

GüzelKuş

Forum Sakini
Mesajlar
1,047
Çözümler
3
Tepki puanı
835
Yaş
29
Konum
Ankara
1. 29 temmuz
2. 31 temmuz
3. 02 ağustos
4. 04 ağustos
5. 06 ağustos

bu tarihlerde yumurtası oldu şuan 5. yumurtasına rağmen çok düzenli yumurtladığını düşünüyorum 1. kuluçkası çok düzensizdi bazen 4. bazen 3. günde bir yumurta çıkarıyordu o zaman da 5. yumurtası olmuştu kafesin içi şuan tüy olmuş erkek kuşumun tüyleri var çiftleşme durumları olabilir mi sizce? Bu arada 1. kuluçkasındaki yumurtaların hepsi boştu.
G07oON.jpg
Erkek böyle sürekli duruyor çok durgun gibi nedeni sizce nedir? Saldığım zaman uçuyor ötüyor dişiye kur bile yapıyor ama çiftleşmiyor dişiyle beraber karşı karşıya geldiğinde dişide kur yapıyor henüz bir çiftleşme görmedim nedeni sizce nedir?
 
Moderatörün son düzenlenenleri:

Doğanay Y.

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Mesajlar
10,650
Çözümler
30
Tepki puanı
10,305
Yaş
29
Konum
Ankara
Bu aylar kuşların ara Tüy değişimine girdiği bir dönem. Bu süreçte kuşların iyi dinlendirilmesi ve yuvalıkların çıkartılması gerekir. ( yaz ayları ) Eylül itibariyle tekrardan yuvalık takılabilir. Tüy sayısının artma sebebi bundan dolayı. Çifleşme esnasında pek tüy kaybı yaşanmaz. Dişi kuşunuzu rahatsız etmeden kuşlar dolu mu boş mu kontrol edebilir misiniz? Eğer dolu değil ise yatmasına gerek yok. Dışkı büyüklüğünün sebebi yumurta döneminde olması.

Erkek kuş biraz durgun görünüyor. Kuluçka sürecinde tam tersi bir durum görmemiz gerekli. Bu yüzden kafeste olması gereken malzeme listesi kontrol etmenizi ve mama, vitamin takviyesi yapmanızı öneririm. Umarım yumurtalarınız doludur.

Yumurta kontrolü nasıl yapılır?
Yumurta Kontrolü
Kafes Malzemeleri
Muhabbet Kuşu Kafesi Dizaynı
 
Üst Alt