Kuluçka neden böyle oldu?

Enes153

Forum Sakini
Merhaba.Kuşlarım yumurtlamıştı.Ne yazık ki yavru yok kalan iki yumurtada da ben ilk başta var gibi görmüştüm ama boş yumurtalar.Zaten en son yumurtanın bile günü 3 gün geçti.Yatmıyorlar da.Yarın alacağım.Sıfır doluluk oranı ile kapattık bu kuluçkayı.Kuş kısır değil daha önce yavru aldım.Sizce neden böyle oldu.Nedeni
Hızlı yumurta yapmaları olabilir mi?Ben yuvalığı taktıktan 8-9 gün sonra yaptılar yavru.Yada vitamin eksikliği mi var.Düzenli b vitamini probiyotik mültivitamin tüy için mutavit veriyorum.1 ay a yakın bir süre kuşlar a vitamin vermek için.Dinlensinler diye bekliyeceğim.Bu konu ile alakalı vitamin önerirseniz almak isterim.Sonra takarım diye düşündüm ne dersiniz?

İpek.s 

Yönetici
Moderatör
Anaçların vermililigi ile ilgilidir belki daha önce kaç yavruya baktılar
Ve dişi Yumurta yaparken ki süreçte ciflesme oldu mu ?
Daha önce kaç yavru aldın?

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Merhaba, kızgınlık yapmış olabilir dişi ancak 9 gün civarı az değil. Fazla tüy varsa popo bölgesinde temizlemenizi öneririm. Ek olarak kondisyon arttiracak ürünler verilebilir

Enes153

Forum Sakini
Merhaba arkadaşlar.Artık yumurtaları aldım.Biri tamamen bozulmuş.Katı hale gelmiş artık.Diğerinde açınca açıkcası biraz üzüldüm.Yaklaşık 10-15 gün arası bir yavru.Yumurtanın neredeyse yarısı daha neredeyse oluşmamış.Yani 4 de 1 olmuş.Doluluk.Neden sizce.Ben yumurta soğuduğu için yavru ölmüş diye düşündüm ama siz ne dersiniz.Önce çok korktum.Geç kaldığından dolayı ölmüş diye.Ama ihmalim yok sanırım.Ne dersiniz.Yavru gelişmemiş nerdeyse dediğim gibi soğuma ile mi alakalı?

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
En çok yumurta içi ölümlerin sebebi gelişim sorunları ya da soğumadan kaynaklı.

Enes153

Forum Sakini
Yumurta doluluk oranı ile ilgili ne almalıyım sizce?
En çok yumurta içi ölümlerin sebebi gelişim sorunları ya da soğumadan kaynaklı.
Muhtemelen soğumuş çünkü yumurta çok kuruydu açtığımda içi de bozulmaya başlamış yani.Yavrunun neredeyse bir kısmı yoktu gelişimini tamamlıyamadan yumurta soğumuş sanırım.