Kursak mantarı tedavisinde ilaç kullanım aralığı nasıl olmalı?

yusuf541

Yeni Üye
Merhaba benim kuşumda son 3-4 gündür özellikle aniden bir halsizlik gibi durumlar başladı. Eskisi gibi hareketli değildi ve kafasını böyle sanki kusacakmış gibi yapıyordu en son bugün böyle köpüğümsü tarzda biraz kustu. İnternetten araştırdım ve kursak mantarıymış. Tedavisi için mikostatin aldım. Sorum ise ben şimdi suluğuna 6 damla koydum daha içmedi çok az bir ağzını değdirdi o kadar(kimisi direk ağzına damlat diyor fakat kuşum o tarzda elin içine gelmiyor bende zorlamak pek istemiyorum). Ben bu mikrostatin ilacını ne aralıklarla ne kadar süre tüketeyim bugün koydum mesela yarın bu saatlerde suyunu temizleyip ilaçsız temiz su mu koyayım? Hani 1 gün ilaçlı su 1 gün normal temiz su şeklinde mi? Yoksa her gün mü kullanayım? Son olarak da ne kadar süre kullanayım ilacı? Teşekkür ederim şimdiden.

mantar olmayabilir. dışkıların net fotoları ve kuşun videosunu görmek gerekir. videoyu streamable.com ya da youtube üzerinden paylaşabilirsiniz
dışkısı genel olarak normal bu fotoğraflardakiler pek normal gibi durmuyor bilemedim ama dediğim gibi dışkısında genel olarak çok bir sorun yok birkaç gündür sürekli sanki kusacakmış gibi yapıyordu yukarı aşağı yapıyordu bugün ise kustu köpüklü şekilde

Ekli dosyalar

• 1643393054490.jpg
    1643393054490.jpg
    835.6 KB · Görüntüleme: 4
  • 1643393054505.jpg
    1643393054505.jpg
    1 MB · Görüntüleme: 4
evet. siz bu arada daha yakından ve net dıskı fotoları atabilirsiniz
bakteriyel enfeksiyondan kastınız kursak mantarı mı acaba pek bilgili değilim de. Birde bu mikostatini kullanayım mı kimisi öneriyor kimisi önermiyor anlamadım suluğuna 6 damla olacak şekilde damlattım henüz içmedi sadece azıcık ağzını değdirdi ne yapmalıyım

Merhaba aynı sorunları bende yaşadığım için yazmak istedim. dışkılar genelde normal gibi gelebilir size çünkü bende aynı düşündüm hep ama maalesef kursakta bakteri çıktı.imkanınız varsa kursaktan örnek aldırın.mantar ve bakteri farklı şeyler.ilaçlarda farklı.Lütfen buradaki deneyimli arkadaşların yönlendirmesiyle ilaç kullanın ya da veterinere götürün ki o da kanatlıdan anlıyorsa.Yanlış ilaç kullanımı yavruları daha da kötü yapıyor.

Merhaba, bir çok sorun var gibi. Öncelikle tüye başlamış. Bu demek ki ortam ısınız değişken ilerliyor ve bu kuşu kırmış biraz. Üşütmüş gibi :(
Bu ikisi bile kuş için çok ağır durumlar. Ortam ısısı yükseltilip sabitlenmeli ve b kompleks vitamini haftanın en az 3 günü kullanılmalı bir süre.

Diğer durum ise sn. @neanderthalensis hocamızın dediği gibi bakteriyel enfeksiyon gibi. Farklı bir belirti var mı gözünüze takılan?