Kuruma!!!!

Ahmetgr33

Forum Sakini
Benim kus gayet saglikli gorunuyor hareketli ama 2 kuscu kuruma var dedi galiba bas evresi napabilirim su an veterinere de goturemem

Liebe55

Veteran
benim görüşüm kuşta birşey yok tabiki bu resme göre
ayrıca kafes telleri çok kötü kuşunuz kemirdikçe bagırsak problemi yaşıcaktır. hatta zehirlenecektir.

Oyla 0

Ahmetgr33

Forum Sakini
benim görüşüm kuşta birşey yok tabiki bu resme göre
ayrıca kafes telleri çok kötü kuşunuz kemirdikçe bagırsak problemi yaşıcaktır. hatta zehirlenecektir.
Kus ac gibiydi kaka yapmiyodu sonra bende 1cicibebe 1c.kasigi maya,misir unu,irmik elma sirkesi ve vitaminde damlattim sonra kasikla onu yedirdim sonra cok kirlendi ilik suya sirke ve bebe sampuani damlatip yikadik sonra sicakta tuttum kafesin ustunu biraz orttum simdi yatiyor ama kusun hali yerinde baya oyun yapiyo kaciyo:)
İnsallah bisey olmaz

Oyla 0

Liebe55

Veteran
Kuşu sizin yıkamanızı önermiyorum banyoluk takıp kendileri yıkanmasını sagamak daha iyi olur sizin yıkamanızda zarar gördüklerini göz önüne almak gerekiyor.
ben o kuşun kuruma oldugunu düşünmüyorum.
ayrıca sarmısak kürü verin haftada 1-2 kez hem korunmuş olurlar hemde gelecek hastalık varsa önlem alınmış olur.

Oyla 0

Ahmetgr33

Forum Sakini
Kuşu sizin yıkamanızı önermiyorum banyoluk takıp kendileri yıkanmasını sagamak daha iyi olur sizin yıkamanızda zarar gördüklerini göz önüne almak gerekiyor.
ben o kuşun kuruma oldugunu düşünmüyorum.
ayrıca sarmısak kürü verin haftada 1-2 kez hem korunmuş olurlar hemde gelecek hastalık varsa önlem alınmış olur.
Sarimsak kuru derken?
Bende kuruma oldugunu dusunmuyorum ama 2 kuscu da kuruma dedi jilet gogus dedi jilet gogus en son asama ondan once halsizlik ishal filan olurdu ama hicbiri olmadi.Bir fotografini daha atim isterseniz.

Oyla 0

Liebe55

Veteran
gögüs kısmından çekerseniz daha sagıklı olur
Sarmısak kürü su içtiginiz pet şişesine bir adet sarmısagı dilimleyerek dogruyorsunuz su ekliyorsunuz 4-5 gün bekleyin suyuna 10 damla ekleyin bunu hasta olan kuşa degil iyi kuşada vermeniz gerekiyor malum kış geliyor
ayrıca tollyamin forte alabilirseniz daha iyi olur

Oyla 0

Ahmetgr33

Forum Sakini
gögüs kısmından çekerseniz daha sagıklı olur
Sarmısak kürü su içtiginiz pet şişesine bir adet sarmısagı dilimleyerek dogruyorsunuz su ekliyorsunuz 4-5 gün bekleyin suyuna 10 damla ekleyin bunu hasta olan kuşa degil iyi kuşada vermeniz gerekiyor malum kış geliyor
ayrıca tollyamin forte alabilirseniz daha iyi olur
Çektim bunlar tuyleri biraz sekerli kalmis o yuzden tuyu cok hafif bozuk

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Kuruma durumu varsa veterinere götürülmelidir ve aç kalmamasına özen göstermek gerekiyor. Götürme şansınız yok ise yapabileceğiniz pek bir şey yok çünkü verilen ilaçları alması gerekiyor.

Oyla 0

Ahmetgr33

Forum Sakini
Kuruma durumu varsa veterinere götürülmelidir ve aç kalmamasına özen göstermek gerekiyor. Götürme şansınız yok ise yapabileceğiniz pek bir şey yok çünkü verilen ilaçları alması gerekiyor.
peki sizce kuruma varmi ben benzetemedim sadece zayif ishal degil halsiz degil yemini yiyor baya hareketli

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Göğüs kemiğinin çekebilirseniz fotoğrafını çekip atarsanız bakabilirim. Bu şekilde anlaşılmaz

Oyla 0