Kuş biti, Gece biti, Kan biti, Tavuk biti üzerine tartışalım

okuyucular için özellikle belirtmeliyim ki hayatimda hic böyle birsey gormedim . uzun suredir ortama bit vs taşıyacak yeni kuş girmedi

cuma akşamı görunurde hicbirsey yok

cumartesi (dün) aksam belki yüzlerce vardı, kafes tülü ve yuvanin belli yerlerine kümelenmişler. inanilmaz bi durum gerçekten. bilgi amaclı sureci de yazacağım
Geçmiş olsun hocam, gerçekten çok can sıkıcı bir durum, kolay gelsin. Geçen yıl yaz boyu sorun yaşamamıştım, ama bu yıl zannedersem yeni yaptırdığım büyük ahşap salma kafesten kaynaklı. Neyse bu da bize tecrübe oldu, metal kafes her zaman daha iyi imiş,onu anlamış/öğrenmiş oldum.

Geçmiş olsun hocam, gerçekten çok can sıkıcı bir durum, kolay gelsin. Geçen yıl yaz boyu sorun yaşamamıştım, ama bu yıl zannedersem yeni yaptırdığım büyük ahşap salma kafesten kaynaklı. Neyse bu da bize tecrübe oldu, metal kafes her zaman daha iyi imiş,onu anlamış/öğrenmiş oldum.

sabah tüm kuşlara vilmectin uyguladım. kafesleri komple temizleyip sırayla virkon-s ve ardap sprey sıktım. ardından kafes tabanına akarsid (silisik asit) döktüm. kafesin olduğu yere ve duvarlara da ardap sıktım . bu meretler duvarlara kadar heryerde var , inanılmaz hızlı ürüyorlar

12 kuşu 45×35 tek kafese koydum. biraz sıkış tepiş oldu ama bu şekilde süreç daha kolay olacak gibi.

diğer kafesleri ve yuvalık tünek vb ekipmanları balkona kaldırdım

sabah tüm kuşlara vilmectin uyguladım. kafesleri komple temizleyip sırayla virkon-s ve ardap sprey sıktım. ardından kafes tabanına akarsid (silisik asit) döktüm. kafesin olduğu yere ve duvarlara da ardap sıktım . bu meretler duvarlara kadar heryerde var , inanılmaz hızlı ürüyorlar

12 kuşu 45×35 tek kafese koydum. biraz sıkış tepiş oldu ama bu şekilde süreç daha kolay olacak gibi.

diğer kafesleri ve yuvalık tünek vb ekipmanları balkona kaldırdım

durum güncellemesi

bugün tüm kuşları 1 hafta boş beklettiğim kafese koydum. kafesleri bir süre bu şekilde dönüşümlü kullanacağım

1-2 gündür kan biti görmüyorum

durum güncellemesi

bugün tüm kuşları 1 hafta boş beklettiğim kafese koydum. kafesleri bir süre bu şekilde dönüşümlü kullanacağım

1-2 gündür kan biti görmüyorum
Çok sevindim ancak uyarmamda fayda var henüz yetişkin olmayan bitlerin rengi şeffaf ve daha minik oluyor. Görmek çok güç maalesef. Tek renge odaklanmamanızı öneririm.

Peki şüphe etmemiz gereken noktalar neler?
Veya siz nereden geldiğini düşünüyorsunuz?
Bunu da paylaşırsanız çok sevinirim.

Bana bahçeden geldi. Özellikle kesme çiçekler, ağaç dalları, pet shop gezisi sonrası, cam önüne çok kuş gelmesi vb bir çok sebeple gelebiliyor.
Bir gün kuşları kafese toplayıp bahçeye çıkarttım. Toprağın üzerine koydum kafesi de ancak aklıma bit olacağı gelmemişti. Bu süreci takiben 10 gün içinde fark ettim.

Geri