Kuş ekmek yer mi?

aleynagunesxx

iyikus.com Üyesi
Muhabbet kuşları ekmek yer mi ikincisinde tyson bitason markasına gelecek muadil Bi ürün biliyor musunuz

Kaan Omurtak

Yasaklanmış Kişilik
Muhabbet kuşları ekmek yer mi ikincisinde tyson bitason markasına gelecek muadil Bi ürün biliyor musunuz
Kuşlarınıza ekmek vermeyiniz, zararlı bir yiyecektir. Yedirmenizi katiyen önermem. Hiçbir faydası yok. Aksine zararı var.
Tyson Bitason’un muadiline gelecek olursak ondan çok daha iyi bir ilaç Vilmectin’i öneririm.

Son düzenleme:
Oyla 0

aleynagunesxx

iyikus.com Üyesi
Çok çok az miktarda ekmek yiyebilirler ama dediğim gibi çok çok az miktarda. Fazlası sorunlara yol açar ki yedirmenizi katiyen önermem. Hiçbir faydası yok. Aksine zararı var.
Tyson Bitason’un muadiline gelecek olursak ondan çok daha iyi bir ilaç Vilmectin’i öneririm.
Ayy daha yeni tost yemiştim de biraz ucundan vermiştim bişey olur mu bide önceden kek börek poğaça makarna çay ne varsa benle birlikte yiyip içiyordu şimdi artık öğrendiğim için vermiyorum ama sorun olurmu çok

Oyla 0

aleynagunesxx

iyikus.com Üyesi
Çok çok az miktarda ekmek yiyebilirler ama dediğim gibi çok çok az miktarda. Fazlası sorunlara yol açar ki yedirmenizi katiyen önermem. Hiçbir faydası yok. Aksine zararı var.
Vilmectin’i bulsam onu alırım

Oyla 0

Kaan Omurtak

Yasaklanmış Kişilik
Vilmectin’i bulsam onu alırım
Ecza dolabında bulunması gereken harika bir ürün. Kuşta bit, pire, parazit vs. ne varsa öldürüyor. Yıl içinde düzenli olarak uygulanırsa kuşta bit olma olasılığı sıfırı gibi bir şey olur. Etkisi yaklaşık 1 ay sürüyor. Çok güçlü bir ürün. Ama tek kuş için sürekli kullanılması gerekli değil bence. Eğer çok sayıda kuş varsa düzenli olarak kullanmak önemli. Çünkü kuş sayısı çok olunca bit vs. olma olasılığı aynı oranda artıyor. Eğer aynı ortamda bulunuyorlarsa. Ne demişler “Nerede çokluk orada bokluk.” Ama tek kuş için eğer ortamı düzenli olarak temizleniyorsa sürekli kullanmaya gerek olmadığını düşünüyorum. Ama eğer kullanırsan da sorun olmaz. Faydalı olur.

Son düzenleme:
Oyla 0

Eyunal 

Yönetici
Moderatör
Ne az nede çok yememeli. Hatta hiç bir kuş ekmek veya benzer ürün yememeli. (Kanatli veteriner tavsiyesi )
Papağanlar(özellikle muhabbet kuşları ) sürü halinde uçar, sürü halinde yer içer. Siz onunlayken sizin yediğiniz içtiğiniz seyleri merak etmesi yemek istemesi çok iyi bir durum ama maalesef ki bizim her yerdigimiz ictigimiz seyi yiyip içmemeleri gerekli.
Ekmek tüketimini sağlamayıp siz yemek yerken ona faydali olan meyve sebze vb şeyleri ikram ediniz .

Oyla 0

Kaan Omurtak

Yasaklanmış Kişilik
Ne az nede çok yememeli. Hatta hiç bir kuş ekmek veya benzer ürün yememeli. (Kanatli veteriner tavsiyesi )
Papağanlar(özellikle muhabbet kuşları ) sürü halinde uçar, sürü halinde yer içer. Siz onunlayken sizin yediğiniz içtiğiniz seyleri merak etmesi yemek istemesi çok iyi bir durum ama maalesef ki bizim her yerdigimiz ictigimiz seyi yiyip içmemeleri gerekli.
Ekmek tüketimini sağlamayıp siz yemek yerken ona faydali olan meyve sebze vb şeyleri ikram ediniz .
Katılıyorum. Aslında hiç yememeleri lazım ama ekmek sonuçta kuşlar için toxic bir yiyecek değil yani yer yemez direkt ölmüyorlar. Ama hiçbir faydası yok. Ben de onu söyledim zaten. Katiyen önermem dedim. Daha ne diyeyim?

Oyla 0

aleynagunesxx

iyikus.com Üyesi
Tamam teşekkür ederim

Oyla 0

Eyunal 

Yönetici
Moderatör
Katılıyorum. Aslında hiç yememeleri lazım ama ekmek sonuçta kuşlar için toxic bir yiyecek değil yani yer yemez direkt ölmüyorlar. Ama hiçbir faydası yok. Ben de onu söyledim zaten. Katiyen önermem dedim. Daha ne diyeyim?
Aslında toksik , tolerans değerlerini zorlamamak gerekli :) alkol mesela tüm canlılar için toksik ama gel görelim ki... Toksik değil diye tolerans değerlerine dayanarak tüketim gelecekte olasi organ iflas veya zararına karşı önlem demektir. Bunun en iyi örneği kendi konum da zaten mevcut. Karaciğeri sıkıntı çıkartan kus = bağışıklık sistemi zayif ve hastalığa açık kuş demektir :)

Oyla 0

Kaan Omurtak

Yasaklanmış Kişilik
Aslında toksik , tolerans değerlerini zorlamamak gerekli :) alkol mesela tüm canlılar için toksik ama gel görelim ki... Toksik değil diye tolerans değerlerine dayanarak tüketim gelecekte olasi organ iflas veya zararına karşı önlem demektir. Bunun en iyi örneği kendi konum da zaten mevcut. Karaciğeri sıkıntı çıkartan kus = bağışıklık sistemi zayif ve hastalığa açık kuş demektir :)
Söylediklerin doğru da ben de sürekli ekmek yedir, ekmek vitamin deposudur gibi bir şey demedim ki. Bir defalığına yedirmişsin ama bir daha yedirme dedim. Sen niye itiraz ettin anlamadım.

Oyla 0

Eyunal 

Yönetici
Moderatör
Söylediklerin doğru da ben de sürekli ekmek yedir. Ekmek vitamin deposudur gibi bir şey demedim ki. Bir defalığına yedirmişsin ama bir daha yedirme dedim. Sen niye itiraz ettin anlamadım.
"Çok çok az miktarda ekmek yiyebilirler" :)
Kimse kusuna kıyamaz biraz göz korkutup zararlı seylerin önünü kesmekte fayda var .

Oyla 0

Kaan Omurtak

Yasaklanmış Kişilik
"Çok çok az miktarda ekmek yiyebilirler" :)
Kimse kusuna kıyamaz biraz göz korkutup zararlı seylerin önünü kesmekte fayda var .
Orada demek istediğim çok az miktarda ekmeği tolere edebilirler, sindirim sistemleri bozulmaz demek istedim. Ama demek ki yanlış anlaşıldım, başkaları da yanlış anlayabilir. Bu yüzden mesajı düzenledim. Buradan duyurulur: KUŞLARINIZA EKMEK, HAMUR İŞİ VS. GİBİ BESİNLER VERMEYİNİZ! ÇOK ZARARLIDIR! SONUÇLARI ÖLÜM BİLE OLABİLİR!

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Merhaba, altta ki konuyu inceler misiniz?
Bitason yerine vilmectin öneririm.

Oyla 0

aleynagunesxx

iyikus.com Üyesi
Karacağieri sıkıntısı varsa nasıl düzelebilir ki nasıl anlarım çünkü kuşlar için olmayan besinler zamanında tükketti bide linkteki resim de attığımda Doğanay abi karaciğer veya üratta sıkıntı var demişti yani bu onun sebebimidir sizce http://instagr.am/p/CE58M6aADU-/

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Onu zorlamayacak ek besinler vermeli ve ilaç kullanmamak gerekir bir süre.
Karaciğer Destekleyici Ve Koruyucu ürünler satılıyor internette onlardan alınabilir ya da
Elma:Karaciğer ve sindirim sistemini sağlıklı tutar, antioksidan, A vit., zengin lif
Roka:K vit., karaciğere iyi gelir.
Devedikeni tohumu/çiçeği:karaciğere iyi gelir.

Oyla 0