Kuş kuyruğunu sallıyor

Kizagan

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba. Erkek kuşumun yanına bi dişi kuş aldım geçenlerde. Biraz hasta gibi sanki zor nefes alıyor. Dışkısı da hafif cıvık ishal gibi arada sulu geliyor.
Internetten baktığım kadarıyla ya ishal ya da solunum yolu problemi var lakin çözemedim. Şimdilik suluğuna 5 damla sirke damlattım ve haşlanmış patates koydum yemliğine.
Videodaki şekilde hareket ediyor. Yardımcı olur musunuz lütfen?

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Merhaba, bu oranda kuyruk atması normal. Dişi kuşlar daha sık yapıyor. Fakat ishal için çözüm bulmak gerekiyor. Sirke veya haşlanmış patates yeterli olmuyor. Sulphamazethine kullanılabilir ishal durumu için. Çok etkili iyi bir üründür. Zirai ilaç satan yerlerden temin edebilirsiniz. Kuyruk atma sebebide, astım / solunum yolu problemleriyle genelde bağdaştırılır fakat öncelikle veteriner kontrolünden geçmesi gerekir. Öyle olduğunu düşünerek ilaç kullanmak riskli olabilir.

*Dışkısından bir fotoğraf ekliyebilirseniz sevinirim bu konu altına.
**Eş kuşlarınızda çiftleşme durumu gözlemlediniz mi?

Oyla 0

Kizagan

Yeni Üye
Dışkısı bu şekilde. 2 gün önce geldi. Erkek kur yapıyor ara sıra öpüşüyorlar ama dişi halsiz duruyor. Önceki dişi kuşumu solunum yolu probleminden kaybettim.

*Diazyme 256 demişti bi arkadaş o da işe yarar mı?

Ekli dosyalar

• 20190217_145335.jpg
    20190217_145335.jpg
    822.6 KB · Görüntüleme: 7
Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Eve yeni gelen kuşlarda hafif sulu ishal gözlemlenmesi normal. Alışma sürecinde büyük olasılık. Ortam değişikliği, yem değişikliği vs bu tarz ishali görmenize sebep olabilir. Aspur, yulaf ağırlıklı yem sunmanız bu süreçte sağlıklı olacaktır.

Diazayme kullanılabilir tabi ki. Probiyotik kuşlar için önemlidir.

Oyla 0

Kizagan

Yeni Üye
Eve yeni gelen kuşlarda hafif sulu ishal gözlemlenmesi normal. Alışma sürecinde büyük olasılık. Ortam değişikliği, yem değişikliği vs bu tarz ishali görmenize sebep olabilir. Aspur, yulaf ağırlıklı yem sunmanız bu süreçte sağlıklı olacaktır.

Diazayme kullanılabilir tabi ki. Probiyotik kuşlar için önemlidir.
Çok teşekkürler yardımlarınız için

Oyla 0

Halil Yildiz

iyikus.com Üyesi
Sağlıklı geldi bana. Yeni taşındığı için ishal olabilir ama gözlem yapın mutlaka. İlk birkaç gün taban temizliği yapmanizi öneririm her gun

Oyla 0

Kizagan

Yeni Üye
Yapıyorum her gün. Ayrıca bir şey daha farkettim. Dişinin ayakları şiş mi erkeğin ayaklarına göre daha büyük duruyor.

Ekli dosyalar

• 20190218_173244-1.jpg
    20190218_173244-1.jpg
    723.8 KB · Görüntüleme: 6
Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Normal geldi bana. Mutasyondan dolayı rengi farklı olabiliyor. Birazda yaş ya da ay farklarından dolayı olabiliyor. Biraz pullu ayakları. Yeşil olan daha genç bir kuş gibi görünüyor ayaklara bakıldığında.

Oyla 0