Kuşlar neden ishal olur ?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Gozclk
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Gozclk

Forum Sakini
Merhaba duman 4-5 aylık civarı son bir haftadır sabahları ishal oluyor . Ailem mandalina istiyor sürekli üstüne gidip bağrıyor diye üç dört akşam verdi ondan oldu sanmıştım ama üç gündür ekstra sebze meyve herhangi bişey vermiyorum. Ayrıca haftada bir veya iki gün b vitamini bir günde gervit kullanıyorum . Bugün aspur aldım verdim normale döndü gibi. Ayrıca kafeste ve oyun parkında mineral blok gaga taşı kalamar kemiği var. Gece de sarıp peteğe yakın koyuyorum hasta olmasın üşümesin diye.Sizce neden olur? Nasıl bir yol izlemeliym? Ve aldığımdan bir hafta sonrasından beri tüy döneminde yani kasımdan beri bu normal mi diken diken olan yerleri gitmiyor..

Ekli dosyalar

• IMG-20210114-WA0028.jpeg
    IMG-20210114-WA0028.jpeg
    250.9 KB · Görüntüleme: 25
Sulphamezathini tam dolu suluğa 6 damla damlatıp kullanabilirsin. İlaçlı suyu 6 saatte birde tazele mutlaka. 5 gün kullanıp tekrar dışkı görseli at bakalım. Ve ilaç kullanım süresi boyunca kafeste kalamar kemiği, kuş kumu, gaga taşı vb. gibi şeylerin hepsini çıkar...

Oyla 0
Sulphamezathini tam dolu suluğa 6 damla damlatıp kullanabilirsin. İlaçlı suyu 6 saatte birde tazele mutlaka. 5 gün kullanıp tekrar dışkı görseli at bakalım. Ve ilaç kullanım süresi boyunca kafeste kalamar kemiği, kuş kumu, gaga taşı vb. gibi şeylerin hepsini çıkar...
Teşekkür ederim Allah razı olsun hatta

Oyla 0
Durgun değil. Çok fazla hareketli merak etttğim bunu vitamin yapar mı ? B vitamini üç gün veriyorum sitede bir arkadaş öyle demişti bir haftadır böyle şimdi hatırladım o dokunuyor olabilir mi yada yulaf ishal yapar mı enfeksiyon sa eğer başka nasıl anlarım?
bende tüy döktüğü için b vitamini vermiştim dışkısında yeşil boyama oldu tüy dökümü geçti ama antibiyotik kullandığım halde ishali de geçmedi bu defa sarı boyama şeklinde oluyor b vitaminin bir etkisi mi var buna ,ben de anlamadım .

Oyla 0
Meyve versem bişey olur mu peki ? Sürekli meyve tabağına gidip duruyor elmayla konuşuyor mandalinanın dışını yalıyor falan

Oyla 0
Meyve versem bişey olur mu peki ? Sürekli meyve tabağına gidip duruyor elmayla konuşuyor mandalinanın dışını yalıyor falan
Toksik bir şey yemediği sürece fazla sıvı tüketip ishal denilen olayın olması bence problem teşkil etmez. Zaten problem yaratan ishal enfeksiyon sonucu oluşan ishal.

Oyla 0
bende tüy döktüğü için b vitamini vermiştim dışkısında yeşil boyama oldu tüy dökümü geçti ama antibiyotik kullandığım halde ishali de geçmedi bu defa sarı boyama şeklinde oluyor b vitaminin bir etkisi mi var buna ,ben de anlamadım .
B vitamini dışkı rengini değiştirebilir evet ama 1-2 günde geçmiş olması gerekir. İlaç sonrası probiyotik desteği sağladınız mı acaba*
Sıvı oranı fazla olan meyveleri genelde yalayarak tüketiyorlar. Meyve verilebilir.

Oyla 0
B vitamini dışkı rengini değiştirebilir evet ama 1-2 günde geçmiş olması gerekir. İlaç sonrası probiyotik desteği sağladınız mı acaba*

Sıvı oranı fazla olan meyveleri genelde yalayarak tüketiyorlar. Meyve verilebilir.
Mandalinayı çok seviyor bağırıyor görür de vermessek kafamıza gelip gagalıyor. Verebileceğim için çok sevindim. Bugün üçüncü gün dışkıda hala bi gelişme yok :(

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-01-18-11-51-21-721.jpg
    Screenshot_2021-01-18-11-51-21-721.jpg
    204.3 KB · Görüntüleme: 22
Oyla 0
Ekli dosyayı görüntüle 11897
Buda bugün sabahki şu fotoğrafta duman acaba yem demi ağır geliyor yavru muhabbet yemi mi almalıyım ?

Yemle bir alakası yok. Yavru yemi farklı birşey değil sadece normal yemin kabuksuz hali...

İlacı dediğim dozajda kullanıyorsun dimi? Şuan için yapıcak birşey yok ilacın sonuç vermesini bekliyeceğiz. Gerekirse ilaç süresini uzatıcaz...

Kuşun genel hali nasıl? enerjisi falan?

Oyla 0
Yemle bir alakası yok. Yavru yemi farklı birşey değil sadece normal yemin kabuksuz hali...

İlacı dediğim dozajda kullanıyorsun dimi? Şuan için yapıcak birşey yok ilacın sonuç vermesini bekliyeceğiz. Gerekirse ilaç süresini uzatıcaz...

Kuşun genel hali nasıl? enerjisi falan?
Evet ilacı dediğiniz gibi kullanıyorum. Yemi yedikten sonra öksürüyordu değiştirmiştim sizin önerinizle düzelmişti.şimdi yine öksürmeye başladı inleme kuyruk sallama vs yok ama arada ağzını açıyor boğazına bişe takılmış gibi yakalarsam videoya çekicem. Enerjisi baya iyi ipte takla atıyor top oynuyor civcivlerle uğraşıyor iştahı da güzel bugün ilk defa yumurta yedi normalde yemezdi aç bırakmışım gibi saldırdı. Sadece bir iki saatir uzanıyor yatıyor. Bi modu yok

Oyla 0
Evet ilacı dediğiniz gibi kullanıyorum. Yemi yedikten sonra öksürüyordu değiştirmiştim sizin önerinizle düzelmişti.şimdi yine öksürmeye başladı inleme kuyruk sallama vs yok ama arada ağzını açıyor boğazına bişe takılmış gibi yakalarsam videoya çekicem. Enerjisi baya iyi ipte takla atıyor top oynuyor civcivlerle uğraşıyor iştahı da güzel bugün ilk defa yumurta yedi normalde yemezdi aç bırakmışım gibi saldırdı. Sadece bir iki saatir uzanıyor yatıyor. Bi modu yok

Tamam gelişme olursa yazarsın. Enerjisi iyiyse sulphamezathini 6 damladan 8 damlaya çıkarıp devam edebilirsin..

Oyla 0