Kuşlara ip alanları yapmak

Kullanıcı Değerlendirmesi
5.00 Oylama

Doğanay Y.

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Üretici
Katılım
3 Tem 2017
Mesajlar
6,553
Puanları
268
Yaş
29
Konum
Ankara
Web Sitesi
iyikus.com
Kuşlara ip alanları yapmak
d1728db1d825dff34a1b852f6afdf31e.jpg

Kuşlarımız için oluşturacağımız oyun alanlarında ipler, ahşap merdivenler, salıncaklar vs. yapmaktayız. Bazı kuşlar ilgi gösterirken, kimisi ilgisizdir. Bugün size kuşun bulunduğu odada neredeyse maliyetsiz bir oyun alanının faydaları ve yapımından bahsedeceğim.

Jüt ipler ya da kurdeleden yapabileceğiniz bu ip alanları kuşların yüksek efor harcamaları, stres azaltmaları ve onları meşgul etmek adına iyi bir yöntemdir.

Nasıl Yapılır?
Çok gergin olmayacak şekilde ipleri germeniz ve alanı oluşturmanız gerekir. İlgisini arttırmak için dal darı, oyuncaklar vb. şeyler asılabilir.
Amaç rahatlıkla durmasını kendisinin sağlaması, ipin az gevşek olması ve durmaya çalışırken bedeninin tüm kaslarını çalıştırması. Kuşlar bu konuda uzman oldukları için yani dal üstünde durmada, ip gerilirse daldan farkı kalmaz. Unutmayalım ipin çok gerilmemesi amacımız. Yoksa yaptığınızın düz zeminden hiç bir farkı kalmaz.
Kuşlar zorlandıkça daha çok hırs yaparlar. Çıkmak ve ip üstünde durmak için çabalarlar. Bedeninin tüm kaslarını çalıştırırlar. Ve kendi kendilerine oyun oynamış olurlar. Siz de bu arada işinize gücünüze bakıp, rahatlıkla ipinde bırakabilirsiniz kuşunuzu :)

wMDYq7.jpg
 
Üst