Kuşlara iyi gelen Şifalı bitkiler / Vet. Hek. Ali Tolgay Aytar

neanderthalensis 

Yönetici
Moderatör
yurtdışındaki bazı avian veterinerler sarımsağın kesinlikle verilmemesini söylüyor, ama bir sürü sarımsak ürünü var piyasada hangisi doğru bilmiyorum. aşağıdaki görüntü new york'daki bir kliniğe ait. bilgi amaçlı paylaşmak istedim

Screenshot_20210527-190656_Samsung Internet.jpg

Harlequin

Forum Sakini
yurtdışındaki bazı avian veterinerler sarımsağın kesinlikle verilmemesini söylüyor, ama bir sürü sarımsak ürünü var piyasada hangisi doğru bilmiyorum. aşağıdaki görüntü new york'daki bir kliniğe ait. bilgi amaçlı paylaşmak istedim

Ekli dosyayı görüntüle 17329
Merhaba
Bu soruyu çok merak ederek veterinerimize sormuştum. Çünkü dediğiniz gibi kafam çok net değildi. Tam da bana verdiği cevabı çevirerek sizlerle paylaşıyorum.
"Ben kuş uzmanıyım, sarımsak yiyerek zehirlenen kuşları da tedavi ettim, yüksek tansiyonu ve damar sertliği(ateroskleroz) nedeniyle günde iki kez tedaviye ek olarak sıvı sarımsak verip iyileştirdiğim de oldu. (tansiyonu düzenledi ve damarları gevşetti) Bir kuşun diyetinde besinler eksikse bağışıklığı baskılanır ve güçlendirecek şeyler aramaya başlarız senin yapman gereken onun bağışıklığını düşürmemen. Onun vücudunda bir şeyler ters gitmeden onun damarlarını gevşetme ve tansiyonunu düzenleme."

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
kaynakları kaldırıyorum. Doğrudan link bildiğiniz gibi paylaşmıyoruz. Özelden talep edenlere atılabilir.