Kuşlara Sevgim...

Yiğit Fırat

Forum Sakini
20170705_124822-jpg.235

Kuşlara sevgim ilk önce bir serce ile başladı. Bir gün yavru bir serçe yuvasından düşmüş kısa mesafeli uçmaya çalışıyordu. Onu tuttuğum gibi eve götürdüm. Ve sonra onu bulgurla 9 gün hayatta tuttum ama vahşi bir kuş olduğu için etrafta cırpınmaya başladı. En sonunda balkonun kapısından çıktı ve gitti. Çok üzüldüm ama gittiğine sevindim çünkü ben aldığımda uçamayan bir kuş iken artık uçabiliyordu. Sonra onu bir daha görmedim. Sonra kuşlara böyle baktığımı gören annem bana güvercin getirdi ama onlar çok vahşi oldukları için bakamadım. Sonra annem ne yazık ki onları kesip fırında yedi. Sonra hırs yapıp, babamdan bir miktar para alıp bir geniş kafes, bir ingiliz ırkı erkek muhabbet kuşu aldım. Ve bir yıl sonra kuşla çik iyi anlaştım kolumu uzatınca geliyordu. Ama bir türlü konuşturamadım. Sonra gagası ve tırnaklarını hep İzmirdeki vetenire kestiriyordum. Ama şu an Sivas'ta olduğum için veteriner kesemem dedi. Giderek büyüyor ama çok uzun değil. Yeni bir muhabbet kusu aldım yanına Show Jumbo ırkı dişi bir kuş birbirlerine yakıştılar. Üçüncü kuşu ise erkeği pet shopa götürüp hangisine daha çok tepki veriyorsa onu alcağım. Bir ay sonra almayı düşünüyorum. Dört muhabbet kušum olduktan sonra hepsini çiftleştirip yavrular elde ediceğim ve sonra bir üreticiye verip bakımlarını orda yapmayı düşünüyorum.Okuduğunuz için Teşekkürler...

Moderatörün son düzenlenenleri:

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Merhaba, bu yazıyı ele aldığın için teşekkür ederim. Heyecanınızdan kuşları nasıl sevdiğinizi anlamak mümkün. :) Kuşunuzun kendi eşini seçmesi doğru bir karar. Tavsiyem ingiliz kuşunuza onun iriliğinde dişilerin bulunduğu salmalara koymanız. Bu sayede aynı türde eşini seçmiş olacaktır. Ayrıca tırnak kesimi için veterinere gitmenize gerek yok. Oldukça kolay fakat dikkat etmek gerekiyor yinede. Bu konu yardımcı olacaktır.
Muhabbet Kuşu Gaga ve Tırnak Kesimi

Bizimle kuşunuzun fotoğrafını paylaşabilir misiniz? :rolleyes:

Yiğit Fırat

Forum Sakini
Merhaba, bu yazıyı ele aldığın için teşekkür ederim. Heyecanınızdan kuşları nasıl sevdiğinizi anlamak mümkün. :) Kuşunuzun kendi eşini seçmesi doğru bir karar. Tavsiyem ingiliz kuşunuza onun iriliğinde dişilerin bulunduğu salmalara koymanız. Bu sayede aynı türde eşini seçmiş olacaktır. Ayrıca tırnak kesimi için veterinere gitmenize gerek yok. Oldukça kolay fakat dikkat etmek gerekiyor yinede. Bu konu yardımcı olacaktır.
Muhabbet Kuşu Gaga ve Tırnak Kesimi

Bizimle kuşunuzun fotoğrafını paylaşabilir misiniz? :rolleyes:
TabikideEkli dosyayı görüntüle 235 Ekli dosyayı görüntüle 235 Ekli dosyayı görüntüle 236 Ekli dosyayı görüntüle 238