Kuşlarda Hipraminchok-P Kullanımı

Doğanay Y.

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Katılım
3 Tem 2017
Mesajlar
7,874
Puanları
268
Yaş
29
Konum
Ankara
Web Sitesi
iyikus.com
Kuşlarda Hipraminchok-P Kullanımı
Kuşlarımız için multivitamin + aminoasitlerin önemi oldukça fazla. Sizlere bu desteği sağlayan Hipraminchok-P ürününü tanıtmak istiyorum.
Bildiğiniz gibi bazı ürünleri alırken fiyatına ve markasına göre seçim yaparız. Fakat olması gereken tam olarak bu değildir. Ürünün formülasyonunu incelemek gerekir.
hipraminchok_p.jpg
Hipraminchok-P Formülasyonu:
  • 1 gram oral toz içeriğinde; 15 mg Alanin, 12 mg Arginin, 14 mg Aspartik Asit, 4 mg Sistin, 8 mg Fenilalanin, 10 mg Glisin, 27 mg Glutamik Asit, 6 mg Histidin, 18 mg İzolöysin, 18 mg Löysin, 19 mg Lizin, 12 mg Metiyonin, 19 mg Prolin, 13 mg Serin, 7 mg Tirozin, 17 mg Valin, 45 mg Askorbik Asit, 25 mcg Siyanokobalamin, 4.000 İÜ Vitamin D3, 5 mg Vitamin K, 20 mg Nikotinik Asit, 10 mg Pantotenik Asit, 4 mg Pridoksin, 8 mg Riboflavin, 5 mg Tiamin, 7 mg Vitamin E, 20.000 İÜ Vitamin A, 320 mg Sodyum Sülfat (susuz), 12 mg Treonin ve 4 mg Triptofan bulunmaktadır.
Hipraminchok-P Ne işe Yarar?
Kuş bakımında protein ve aminoasitlerin bir çok önemli işlevleri vardır. Aminoasit ve proteinler aynı zamanda bir çok enzimlerin sentezi için gereklidir. Genetik potansiyelleri zorlanan kanatlılar, beslenme bozuklukları ve çevre koşullarına uyum sağlamakta zorlandıkları gibi, bakteriyel ve viral hastalıklara karşı vücut dirençleri de ileri derecede kırılır. Hipraminchock-P belirtilen çok yönlü gereksinmelerin karşılanması yönlerinden çok uygun bir üründür.

  • Sindirim sistemi hastalıklarında,
  • Karaciğer hastalıkları ve ketosis'de,
  • İshal, kan kaybı, stres durumlarında,
  • Deri ve sinir sistemi hastalıklarında,
  • Gelişme geriliği, kas güçsüzlüğü ve sinirsel bozukluklarda,
  • İştahsızlık, hamilelik gibi bağışıklık siteminin aktive edilmesi gereken durumlarda,
  • Operasyon öncesi ve sonrası destek gereken durumlarda,
  • Akut ve kronik hastalıkların seyri sırasında tedaviye yardımcı olarak,
  • Kuşlarda gelişmeyi aktive etmek, tüy dökme mevsiminde, sindirim ve solunum sistemi hastalıklarında, bağışıklık sisteminin aktive edilmesi gereken durumlarda kullanılmaktadır.
Hipraminchok-P Nasıl Kullanılır?
Kullanılma şekli ve dozları:
Veteriner hekim tarafından başka şekilde önerilmediğin de genel olarak kuşlarınızın içme suyuna ilave ederek kullanılır. Tavsiye edebileceğimiz dozaj tam dolu su kabına pirinç tanesi kadar ekleyip karıştırmanız yönündedir. Verilen su gün aşırı tazelenmeli ve 2. günde aynı şekilde hazırlanıp tekrardan verilmelidir.
*Oran konusunda dikkat etmeniz gerekir. Fazlası kuşlar için tehlikelidir.
 
Üst