Kuşlarım bitlendi

Elraenn

Forum Sakini
Merhaba arkadaşlar, bir hevesle ördek aldım ve ordekteki bit bize bizdende kuşlara bulaşmış. Ordeki petsopa geri verdik ama olan bize ve kuşlara oldu. Siyah bit galiba çünkü kafamı bit ilaciyla yikadigimda siyah birşeyler düştü. Kuşlarin kafeslerin defalarca baştan aşağı yıkadım tüllerini kurutmaya attım ama geçmedi. Akarsid aldım 2 kutu bitirdim yine geçmedi. Kuşlardaki biti en etkili hangi ilaç geçirir? İnternette satılan birşey olsa daha iyi olur. Ayrıca yuvadaki kuşu nasıl korkutmadsm ilaçlarim

çok geçmiş olsun. Nokta kadar küçük bir siyah bit mi yoksa bacakları belirgin mi?
Akarsid çözmedi ise ek ense damlası yapılabilir vilmectin gibi.

çok geçmiş olsun. Nokta kadar küçük bir siyah bit mi yoksa bacakları belirgin mi?
Akarsid çözmedi ise ek ense damlası yapılabilir vilmectin gibi.
Çok ufak nokta gibi siyah bir bit akşamları bizide ısırmaya başlıyorlar. Yuvadaki kuş için ne yapmalıyım korkup yuvaya bakmayabilirmi?

Çok ufak nokta gibi siyah bir bit akşamları bizide ısırmaya başlıyorlar. Yuvadaki kuş için ne yapmalıyım korkup yuvaya bakmayabilirmi?
Yavruya da Damla uygulayın aynı durumu yaşadım nasıl olduysa diğer kuşlara da bulaştı bende yuvadaki kuşlara Damla uyguladım sorun olmadı
Kan emici oldukları için yavruyu kaybedebilirsiniz geçmiş olsun çok kötü bir durum gerçekten

veteriner kliniklerinden ivermectin etken maddeli ilaç alabilirsiniz

internette "bitason" markası ile satılır

ense damlası olarak da geçer
propet, akarsid, u-200 derken 400-500e yakın para gitti tam bitti diyorum 1 hafta sonra yine başlıyor. Tek denemediğim sizinki kaldı onu alıcagım yarın inşallah çözülür

ilaçlarken korktu kuşlarım küstü bana hepsi el beslemeyle büyüttüğüm kuşlarım bile artık pas vermiyor bana :( nerden ördek aldım almaz olaydım

propet, akarsid, u-200 derken 400-500e yakın para gitti tam bitti diyorum 1 hafta sonra yine başlıyor. Tek denemediğim sizinki kaldı onu alıcagım yarın inşallah çözülür
Ben u200 kullandım kuşlardan geçiyor ama ekipmanlardan asla vazgeçmiyorlar her köşesini didik didik yapmama rağmen gece olunca kafes tabanında gezen kırmızı siyah bitler görüyorum 🤦🏼‍♀️ çok sinir bozucu bir durum bende toz alicam mecburen başka çarem kalmadı

merhaba, kullandığınız ürünlerin içeriği ivermectin barındırıyordur muhtemelen. Özellikle u200. Bu nedenle gerekli değil almak bence

veteriner kliniklerinden ivermectin etken maddeli ilaç alabilirsiniz

internette "bitason" markası ile satılır

ense damlası olarak da geçer
Güncelleme: Merhaba Bitason ve akarsid muhabbet kuşu ve sultan papağanlarımdaki bitleri tamamen yok etti. Bunu enseye damlattım bölgede ufak bir tüy dökmesi yaptı sonra çıktı. Ondan sonra kuşun kafesini, tüneğini tülünü 3 günde bir kaynar suyla iyice yıkayadım. Çünkü bitler yumurta bırakır damlattığım damladan ölseler bile kafese ve etrafa bıraktıkları yumurtadan tekrar çıkar döngü olur. Bunun için bu ürünle beraber düzenli temizlik yaptım ve kafesin tabanına. Akarsd bit tozu döktüm. Çok uğraştım bu ürün gerçekten işe yaradı herkese teşekkürler. Artık kuşlarımda illetten kurtular ötmeye vs. Başladılar onlarda mutlu 😅

Güncelleme: Merhaba Bitason ve akarsid muhabbet kuşu ve sultan papağanlarımdaki bitleri tamamen yok etti. Bunu enseye damlattım bölgede ufak bir tüy dökmesi yaptı sonra çıktı. Ondan sonra kuşun kafesini, tüneğini tülünü 3 günde bir kaynar suyla iyice yıkayadım. Çünkü bitler yumurta bırakır damlattığım damladan ölseler bile kafese ve etrafa bıraktıkları yumurtadan tekrar çıkar döngü olur. Bunun için bu ürünle beraber düzenli temizlik yaptım ve kafesin tabanına. Akarsd bit tozu döktüm. Çok uğraştım bu ürün gerçekten işe yaradı herkese teşekkürler. Artık kuşlarımda illetten kurtular ötmeye vs. Başladılar onlarda mutlu 😅
Geçmiş olsun 🤗