Kuşlarımın gece ışığı kapatınca tellere tırmanması

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Abdullah
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Abdullah

iyikus.com Üyesi
Gece ışığı kapattığım anda başlıyorlar tellere tırmanmaya, dolaşıyorlar falan. Biraz mayıştıkları zaman ışığı tekrar açıyorum yerlerini alıyorlar bidaha yapmıyorlar. karanlıktan korkmalarını nasıl önlerim ? Gece labası bile taktım ona rağmen yapıyorlar 3 kuşum yapıyor bunu ikisi yeni sayılır ama biri 1 yıldır bende neredeyse çözemedim gitti yardımlarınızı bekliyorum...

Maaleswf bazi davranışları değiştirmek güç. Yapmanız gerekeni yapmışsınız.

Oyla 0
Gece ışığı kapattığım anda başlıyorlar tellere tırmanmaya, dolaşıyorlar falan. Biraz mayıştıkları zaman ışığı tekrar açıyorum yerlerini alıyorlar bidaha yapmıyorlar. karanlıktan korkmalarını nasıl önlerim ? Gece labası bile taktım ona rağmen yapıyorlar 3 kuşum yapıyor bunu ikisi yeni sayılır ama biri 1 yıldır bende neredeyse çözemedim gitti yardımlarınızı bekliyorum...
Benim kuşum da yapıyordu bende şu şekilde çare buldum ışığı kapatmadan
müziği açıyorum mayışıyor uykuya dalıyor sonra ince bir örtü örtüyorum kafese en son ışığı kapatıp beş dk sonra müziği kapatıyorum. Hep dışarda olduğu için kafese girmek istemiyordu bende artık uykusu gelince kendi kafese giriyor. Ama ne zaman strese girse meditasyon müzikleri vs rahatlatıyor ve uyuyor tavsiye ederim umarım yardımcı olmuşumdur

Oyla 0
Benim kuşum da yapıyordu bende şu şekilde çare buldum ışığı kapatmadan
müziği açıyorum mayışıyor uykuya dalıyor sonra ince bir örtü örtüyorum kafese en son ışığı kapatıp beş dk sonra müziği kapatıyorum. Hep dışarda olduğu için kafese girmek istemiyordu bende artık uykusu gelince kendi kafese giriyor. Ama ne zaman strese girse meditasyon müzikleri vs rahatlatıyor ve uyuyor tavsiye ederim umarım yardımcı olmuşumdur
Deneyeceğim. teşekkür ederim

Oyla 0
Tünek konumunun da önemli olduğunu düşünüyorum. Bir tane tüneği kafes içerisinde üst kısma koyup dene istersen ben öyle unutturmuştum

Oyla 0
Salıncak takmanı öneririm. Ben kapatmadan ona çıkıyor akşamları mayıştığın da kapatıyorum.

Oyla 0
Karanlıktan korkmuyorlar. Sadece bir anda ışıklar gittiğinde ve ortam karanlık olduğunda şok oluyorlar ve tellere vs. çıkabiliyorlar. Aynısını benim kuşum da suluğuna çıkarak yapıyor. Işıklı bir ortamdan bir anda karanlığa geçtiklerinde doğal olarak adapte olmaları biraz zaman alabiliyor. Ortalama 10 dakika sonra genellikle adapte olup uyuyorlar. Yapacak çok bir şey yok. Ya kuşunuzun odasının ışığını hiç açmayın. Bu sayede hava karardığında uyuma vaktinin geldiğini bilir. Ya da bu şekilde devam edin fakat korkmaması için bir gece lambası takın. Ben gece lambası takıyorum.

Oyla 0