Kuşların gözlerindeki grilik kaç aylıkken oluşur?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan mrvmtrc
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

mrvmtrc

iyikus.com Üyesi
Merhabalar, kuşların gözlerindeki gri çizgi kaç aylıkken oluşmaya başlar? Aldığım kişi yeni yeme düştü 20 günlük dedi bende de 1 buçuk ay kaldı. Gözlerinde gri halkalar oluştuğu için daha büyük olduğunu düşünüyorum yardım bekliyorum😢

Merhaba kuşun görselini görebilirmiyiz
20 günlük kuş yeme düşmez bu kuşum şuan 23 günlük hiç yeme düşmeye niyeti yok 😃

Ekli dosyalar

• IMG-20230519-WA0012.jpg
    IMG-20230519-WA0012.jpg
    101 KB · Görüntüleme: 6
Kuş bu hatta siz kız demiştiniz şu an yanımda yok ama dediğim gibi gözlerinde gri çizgi oluştu.Kandırıldım mı şimdi 😢 Miniğeee maşallah tüyü kadar ömrü olsun 😍

Ekli dosyalar

• IMG_20230519_221945.jpg
    IMG_20230519_221945.jpg
    278.4 KB · Görüntüleme: 6
😄 Geldiğinde böyleydi. Sanırım 4 aylık civarıydı 1 buçuk ayda bende kalınca ergenliğe girdi.
IMG_20230519_230245.jpg

Ekli dosyalar

• IMG_20230519_230326.jpg
    IMG_20230519_230326.jpg
    201.4 KB · Görüntüleme: 4
  • IMG_20230519_230402.jpg
    IMG_20230519_230402.jpg
    425.4 KB · Görüntüleme: 6
Maşallah maşallah 🧿 pek tatlı 😍 ben yeni aldığınız da 4 aylık civarında olduğunu düşünmüyorum
Tüye girdi mi ? Şuan 4 aylık civarında bence
Bu arada ayarlarında problem mi var içe doğru gibi duruyor
Sanırım evet babamdan da bu sözleri duydum. Aldığım yere geri götüreceğim çünkü kuş bu sebeple sürekli uyuyor kafesten hiç çıkmıyor. Ötmüyor bile. Çok ilgilendim, emek harcadım ama bana tepki de vermiyor 😢 teşekkür ederim ❤️

Sanırım evet babamdan da bu sözleri duydum. Aldığım yere geri götüreceğim çünkü kuş bu sebeple sürekli uyuyor kafesten hiç çıkmıyor. Ötmüyor bile. Çok ilgilendim, emek harcadım ama bana tepki de vermiyor 😢 teşekkür ederim ❤️
Kuşu neden geri götürmek istiyorsunuz uçma durumu nasıl elinize geldiğini görüyorum görselde
Bu arada muhabbet kuşu bize alışacak diye bir kaide yok biz elimizden geleni yaparız güvenip güvenmemek onlara kalmış
Ben Olsam asla geri vermem ayaklarından problem var özel bir kuş bana göre yaşam kalitesini düşürmek yerine yanımda kalması için ona bir şans verirdim

Kuşu neden geri götürmek istiyorsunuz uçma durumu nasıl elinize geldiğini görüyorum görselde
Bu arada muhabbet kuşu bize alışacak diye bir kaide yok biz elimizden geleni yaparız güvenip güvenmemek onlara kalmış
Ben Olsam asla geri vermem ayaklarından problem var özel bir kuş bana göre yaşam kalitesini düşürmek yerine yanımda kalması için ona bir şans verirdim
Çalışıyorum geçen gün kafesin örtü ipine takılmış ben gelene kadar çırpınmış, çıkamamış ben gelene kadar sekiz saat geçmiştir. Kendini koruyamıyor.Ölmesini istemediğim için götürmek zorundayım.😢 Aldığım kişi üretici ev ortamında ona emanet edeyim. Yoksa çok seviyorum kendisini hayırlısı bu.

Maşallah çok sevimli ama ayak ve gagası ile ilgili bir sıkıntısı var gibi. Kafasına göre büyük bir gaga, içe sık dönük ayak yapısı ve bu durumun yansıması olarak yatık duruşlu bir yavru kuşunuz var :( Beyaz halka mutasyona göre görünmeyebiliyor bazen de yaş almayan 5-6 aylık kuşlarda da oluşabiliyor.

Maşallah çok sevimli ama ayak ve gagası ile ilgili bir sıkıntısı var gibi. Kafasına göre büyük bir gaga, içe sık dönük ayak yapısı ve bu durumun yansıması olarak yatık duruşlu bir yavru kuşunuz var :( Beyaz halka mutasyona göre görünmeyebiliyor bazen de yaş almayan 5-6 aylık kuşlarda da oluşabiliyor.
Hiç kuştan anlamadığımız için kuşun özel bir kuş olduğunu anlamadım. Uçması kötü, yürümesi kötü , kafeste tünerken tutunamayıp düştüğü bile oldu. Bilseydim uçurmaya elime almaya bile dikkat ederdim.😢😢 Bir sorunu olduğu belliydi. Keşke daha önce sizlere gösterip abime geri verseydim eziyet ettim sanırım. Vicdan azabı çekiyorum şu an😢

Hiç kuştan anlamadığımız için kuşun özel bir kuş olduğunu anlamadım. Uçması kötü, yürümesi kötü , kafeste tünerken tutunamayıp düştüğü bile oldu. Bilseydim uçurmaya elime almaya bile dikkat ederdim.😢😢 Bir sorunu olduğu belliydi. Keşke daha önce sizlere gösterip abime geri verseydim eziyet ettim sanırım. Vicdan azabı çekiyorum şu an😢
eziyet olmamıştır öyle düşünmeyin ancak ilerleyen zamanlarında bu tarz problemler ciddileşebiliyor. Örneğin hiç uçumama, aşırı şekilsiz uzayan gaga problemleri, felç ve maalesef erken ölümler en çok bu tarz doğuştan problemi olan kuşlarda gözlemleniyor :(

eziyet olmamıştır öyle düşünmeyin ancak ilerleyen zamanlarında bu tarz problemler ciddileşebiliyor. Örneğin hiç uçumama, aşırı şekilsiz uzayan gaga problemleri, felç ve maalesef erken ölümler en çok bu tarz doğuştan problemi olan kuşlarda gözlemleniyor :(
😢 Çok teşekkür ederim