Kuşların kanatlari neden titrer ?

Kullanıcı Değerlendirmesi
5.00 Oylama

Çirkin

iyikus.com Üyesi
Merhaba arkadaşlar kuşumun kanatları titiyor ama boyle nasil desem titredigi belli oluyor ama şırıl şırıl titremiyor ve surekli araliksiz da titremiyor. Ama titredigi zaman bakinca görülebiliyor bunun nedeni nedir ne sebep olur bilgisi olan varmidir hastalikmidir yoksa yeni bir kuş 2 3 gunluk kuş dişi yanina alındı onunla alakasi varmıdır bilgisi olan yardimci olabilir mi ?

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Titremenin birçok sebebi var. Bu havalarda soğuktan olamayacağı için dediğin gibi,
  • Kuş, korkmuş ya da aşırı heyecanlıdır. Diğer hastalık belirtileri ile birlikte görülme durumu farklıdır. ( Ateşli hastalıklarda oluyor titreme)
  • Eşleşme/çiftleşme belirtisidir. Bazen titreme eşliğinde kanat çırpabilirler.
Sizin durumunuz biraz daha stres, korku durumu. Alışmadığından

Oyla 0

Çirkin

iyikus.com Üyesi
Titreme hala devam ediyor ara ara olsa da tekrarlıyor. Bir de kurtugu asagi doğru bakiyor basil anlatsam ki kuyrugun ucu yere bakıyor tabi bu dinlenirken daha ağırlıklı oluyor kuyruk yere bakarken kalcasi yukari dogru cikmis gibi oluyor az bi halsizlk var tuy degisimine ve yavruluguna bagliyorum. Vitaminin bunlara etkisi olur mu kuyrugunun boyle olma nedeni nedir acaba ?

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Her kuşta oluyor kuyruk düşüklüğü. Dinlenirken genelde o şekilde oluyorlar. Biraz genetik mi desem, ne desem bilmiyorum. Bazı kuşlar bunu yaparken bazısı yapmıyor. Normal bir durumdur. Vitaminle alakası yok bunların. Bu arada her gün vitamin vermeyin. 3-4 günde 1 ideal.

Oyla 0

Çirkin

iyikus.com Üyesi
Aldığım petshopcu hergun verin 2 gunde bir degistirin dedi yanlis yonlendirdi o zman ?

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Yanlış yönlendirme tabi ki. Kuşlara katkı verdiğinizde suyu 8 saat içerisinde temizlemeniz ve taze su koymanız gerekir.
Aynı şekilde her gün taze su verilmelidir. Yumurta maması yapın haftada 2 gün. Haftada 1 günde vitamin yeterli olur. Ara arada yeşillik verirsiniz. Probiyotik te 10 günde 1 kez verilebilir (daha fazla olmasında sakınca yoktur).

Son düzenleme:
Oyla 0

Çirkin

iyikus.com Üyesi
Mama hic vermedim mamayi deniycem yarin yapıp vericem. Su ictigini pek göremiyorum suda da vitamin var ee zorla da icirtemiyorum :D

Oyla 0

Çirkin

iyikus.com Üyesi
Bir de ic parazit icin sirkeli su onerirmsnz ? Önerirseniz ne sıklıkla ? Veya bu vitamin avi vit yeterli olur mu?

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Sirke çok işe yaramaz. Eğer ev yapımı sirke ise verin. Değilse vermeyin. IVOMEC, BAYMEC gibi İvermectin etken maddesine sahip ilaçlar kullanılabilir. Buda ayda 1 kez, tam dolu suluğa, 2 damla yeterli olmaktadır.

Son düzenleme:
Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Veterinerden ya da zirai ilaç satan yerlerden temin edebilirsiniz. 15-20 tl civarı. Aslında büyük baş hayvanlar için üretilmiş fakat kuşlar için de kullanılıyor ve piyasada ki en iyilerden. Dozaja dikkat edilmesi gerekir.

Oyla 0

Çirkin

iyikus.com Üyesi
Arastiricam bulucam bunu kullanicam en kisa zaman da enistem kobay hayvan uretimi yapiyor belki bulunabilir.

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
zor bulunan bir ürün değil. Ankara'da iseniz Ulustan alıyorum ben.
Ulusta kuşçular çarşısının yanında mevcuttu.

Oyla 0

adar809

Yeni Üye
MERHABA BENİM KUŞLARIM SÜREKLİ TİTRİYOR VE AYAKA KALKMIYORLAR YANİ AYAKTA YÜRÜMÜMÜYORLAR VE KUŞ HEP AYAKTA UYOR DAHA 4 AYLIK VE BİRİ ERKEK BİR KIZ İKİSİDE 4 AYLIK VE MUHABET KUŞULARI YARDIMICI OLURMUSUNUZ

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
MERHABA BENİM KUŞLARIM SÜREKLİ TİTRİYOR VE AYAKA KALKMIYORLAR YANİ AYAKTA YÜRÜMÜMÜYORLAR VE KUŞ HEP AYAKTA UYOR DAHA 4 AYLIK VE BİRİ ERKEK BİR KIZ İKİSİDE 4 AYLIK VE MUHABET KUŞULARI YARDIMICI OLURMUSUNUZ
Sağlık peoblemi olabilir sizin durumunuz. Veterinere danışmalısınız

Oyla 0