Kuşlarınıza Hangi Marka Yem veriyorsunuz?

Doğanay Y.

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Üretici
Web Sitesi
iyikus.com
iyikus.com üyeleri hangi marka yemleri kullanıyor
Arkadaşlar kuşların iyi beslenmesi ve bakımı bizler için çok önemli. Genelde seçtiğimiz kuaföre devamlı gitmemiz gibi yemde de biraz takık davranıyor olabiliriz :) Sizden ricam;
  • Kullandığınız yem markasını,
  • Nereden temin ettiğinizi ve kaç liraya aldığınızı,
Kısacası yemlerle ilgili edindiğiniz bilgileri bu konuya yorum bırakarak hepimize yardımcı olabilirsiniz :)

Daha önce ben kullandığım yem ile ilgili bir öneri yazısı yazmıştım. Göz atabilirsiniz;
https://iyikus.com/konular/bravo-302-yem-hakkinda.433/
yemyiyencanavarlar.gif

Paramedic

Üye
Özel Üyemiz
Quick 500 gr karisik yem 4 tlye gittigidiyordan aldim. En fazla gördüğüm marka olduğu için ilk seferde bunu tercih ettim ama sağlam bir marka bulmak gerekecek gibi görünüyor. Birde sevilerek yenilen ekonomik bir mama ariyorum

Doğanay Y.

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Üretici
Web Sitesi
iyikus.com
Quick 500 gr karisik yem 4 tlye gittigidiyordan aldim. En fazla gördüğüm marka olduğu için ilk seferde bunu tercih ettim ama sağlam bir marka bulmak gerekecek gibi görünüyor. Birde sevilerek yenilen ekonomik bir mama ariyorum
Quick yem fena değildir tabi ama değiştirmenizde fayda var. Bunu en iyi kuşlarınızdan anlayabilirsiniz. Yem çok seçiyorsa, çok kırılmamış yem döküyorsa büyük ihtimal ya çok sevmedi ya da yem seçen bir kuş. Bunları belirleyip ona göre yem tercih edebilirsiniz.

Mama için internetten bakabilirsiniz. 18-25 tl'ye(1 kg) mama almanız mümkün. Deli Naturel, Esyem, Witte molen tercih edebilirsin. İçlerinde en iyisi witte molendir.

Paramedic

Üye
Özel Üyemiz
Bir kus kaç günde bir yemliği bitirmeli? Ben kuslarimin biraz az yediklerini düşünüyorum her gün ya mama ya sebze ya meyve birşeyler muhakkak oluyor bu yüzden tam hesaplayamadim ama bir kaç gün ek besinleri pas geçip kontrol edicem

Doğanay Y.

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Üretici
Web Sitesi
iyikus.com
Kuşlar genelde günde 2 yemek kaşığı yem yiyorlar. Mesela ben yemliğin 3/1,3 oranında yem koyuyorum ve bitiyor. Tabi dal darı, mama vs olduğunda kalabiliyor. Yem değişikliğine gidebilirsin. Çünkü bazen sevmediklerinde az yiyebiliyorlar.