Kuşlarınıza Hangi Marka Yem veriyorsunuz?

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
iyikus.com üyeleri hangi marka yemleri kullanıyor
Arkadaşlar kuşların iyi beslenmesi ve bakımı bizler için çok önemli. Genelde seçtiğimiz kuaföre devamlı gitmemiz gibi yemde de biraz takık davranıyor olabiliriz :) Sizden ricam;
  • Kullandığınız yem markasını,
  • Nereden temin ettiğinizi ve kaç liraya aldığınızı,
Kısacası yemlerle ilgili edindiğiniz bilgileri bu konuya yorum bırakarak hepimize yardımcı olabilirsiniz :)

Daha önce ben kullandığım yem ile ilgili bir öneri yazısı yazmıştım. Göz atabilirsiniz;
Bravo 302 yem hakkında
Ek olarak şu yemleri öneririm
Deli nature 85, benelux, king yem.
yemyiyencanavarlar.gif

Son düzenleme:

Paramedic

Forum Sakini
Quick 500 gr karisik yem 4 tlye gittigidiyordan aldim. En fazla gördüğüm marka olduğu için ilk seferde bunu tercih ettim ama sağlam bir marka bulmak gerekecek gibi görünüyor. Birde sevilerek yenilen ekonomik bir mama ariyorum

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Quick 500 gr karisik yem 4 tlye gittigidiyordan aldim. En fazla gördüğüm marka olduğu için ilk seferde bunu tercih ettim ama sağlam bir marka bulmak gerekecek gibi görünüyor. Birde sevilerek yenilen ekonomik bir mama ariyorum
Quick yem fena değildir tabi ama değiştirmenizde fayda var. Bunu en iyi kuşlarınızdan anlayabilirsiniz. Yem çok seçiyorsa, çok kırılmamış yem döküyorsa büyük ihtimal ya çok sevmedi ya da yem seçen bir kuş. Bunları belirleyip ona göre yem tercih edebilirsiniz.

Mama için internetten bakabilirsiniz. 18-25 tl'ye(1 kg) mama almanız mümkün. Deli Naturel, Esyem, Witte molen tercih edebilirsin. İçlerinde en iyisi witte molendir.

Paramedic

Forum Sakini
Bir kus kaç günde bir yemliği bitirmeli? Ben kuslarimin biraz az yediklerini düşünüyorum her gün ya mama ya sebze ya meyve birşeyler muhakkak oluyor bu yüzden tam hesaplayamadim ama bir kaç gün ek besinleri pas geçip kontrol edicem

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Kuşlar genelde günde 2 yemek kaşığı yem yiyorlar. Mesela ben yemliğin 3/1,3 oranında yem koyuyorum ve bitiyor. Tabi dal darı, mama vs olduğunda kalabiliyor. Yem değişikliğine gidebilirsin. Çünkü bazen sevmediklerinde az yiyebiliyorlar.

Waffle

Yeni Üye
Benelux kullanıyordum (açık) kuşum seviyordu ama hasta olunca değiştirdim versele laga prestige paket yem aldım pek beğenmedi bu sefer yine internet üzerinden witte molen premium açık yem aldım bugün geldi bana vl anımsattı aspir yoğunluğu sanırım benelux geri dönüş yapacağım

Versele laga
P10517-163543.jpg
Witte molen P10517-163431.jpg

Taha Aktaş 

Yönetici
Moderatör
Benelux kullanıyordum (açık) kuşum seviyordu ama hasta olunca değiştirdim versele laga prestige paket yem aldım pek beğenmedi bu sefer yine internet üzerinden witte molen premium açık yem aldım bugün geldi bana vl anımsattı aspir yoğunluğu sanırım benelux geri dönüş yapacağım

Versele laga
Ekli dosyayı görüntüle 17019
Witte molen Ekli dosyayı görüntüle 17020
Forum için bir Witte Molen yem incelemesi yaparsanız çok iyi olur.? Aspur ilave edilirse gayet güzel bir yem gibi.. Tohumlar parlak duruyor. Kokusu nasıl?

Benelux tek geçerim.?

Benzersiz

Forum Sakini
Ak, darı: 300gr
Kırmızı darı: 60gr
Sarı darı: 300gr
Siyah darı: 40gr
Aspur: 350gr
Yulaf: 70gr
Kenevir: 20gr
Aspir: 50gr
Perila: 50gr
Nijer: 40gr
(zaman zaman ayrı bir kapta keten vereceğim )

Böyle bir yem karışımı yapmayı düşünüyorum sizce nasıl? @Taha Aktaş @Muratsani

Son düzenleme:

Btublt

iyikus.com Üyesi
Önceden quick markasını kullanıyodum. Versele laga prestigeye geçtim ama sanki iştahsızlık başladı gibi ve daha çok büyük parçaları yiyor gibi geldi tekrar quicke dönüş yapıcam gibi.

izmir_muhabbet_kusu_

iyikus.com Üyesi
Ak, darı: 300gr
Kırmızı darı: 60gr
Sarı darı: 300gr
Siyah darı: 40gr
Aspur: 350gr
Yulaf: 70gr
Kenevir: 20gr
Aspir: 50gr
Perila: 50gr
Nijer: 40gr
(zaman zaman ayrı bir kapta keten vereceğim )

Böyle bir yem karışımı yapmayı düşünüyorum sizce nasıl?
benimkiler hiç siyah darı yemiyorlar

VBZE433 

Uzman Yetiştirici
Benelüks - 5kg bölünmüş - petmarketburada - 65 TL idi
G-1 Şampiyon Üretici Yemi (japon darılı) 5kg bölünmüş - petmarketburada - 65 TL idi
King Premium - 20 Kg - Akyol - 250 TL
Kendi Karışımım - Akyol - 5 Kg - yaklaşık 55 TL'ye mal oldu (aspur, japon darısı, ak darı, kızıl darı, kızıl panicium, siyak darı, sarı darı)
VL Premium - 1 kg - 20 TL - N11

TheDante

iyikus.com Üyesi
Tazeliğinden emin olduğum yerlerden temin ederek kendi karışımımı yapıyorum.

Aspur-Japon Darısı-Ak darı- Kızıl Darı-Sarı-Darı-Siyah Darı-Yulaf-Perilla-Keten Tohumu-Mavi Haşhaş-Nijer

Dönemine göre oranları değişiklik gösterse de kullandığım yem bu şeki.