Kuşlarınıza Spirulina verin, Spirulina Kullanımı

Kullanıcı Değerlendirmesi
5.00 Oylama

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Kuşlarınıza Spirulina verin, Spirulina Kullanımı ve faydaları
spirulina-Helps-Manage-HIV-AIDS.jpg

Spirulina, protein açısından inanılmaz derecede yüksek ve antioksidanlar , B vitaminleri ve diğer besinler için iyi bir kaynak olan doğal bir “alg” (siyanbakteri) tozudur . Kirlenmemiş havuzlardan ve su kütlelerinden doğru şekilde hasat edildiğinde, mevcut en güçlü besin kaynaklarından biridir. Hem bizler, hemde kuşlarımız için Spirulina tüketimi önemlidir.

Spirulina Değerleri:
  • %66 oranında protein,
  • Tiamin (B1 vitamini),
  • Riboflavin (B2 vitamini),
  • Niasin (B3 vitamini),
  • Pantotenik (B5 vitamini)
  • B6 vitamini,
  • Folik asit (B9 vitamini),
  • B12 vitamini,
  • A vitamini,
  • K1 ve K2 vitamini,
  • Demir, calsiyum, fosfor, iyot, magnezyum, çinko, selenyum, bakır, mangan, sodyum, potasyum, krom gibi mikro ve makro mineraller,
  • Biotin (tüy yapısı için çok önemlidir), karoten, fikosiyanin, zeaksantin gibi çeşitli bitkisel pigmentler içerir.,
Spirulina'nın kuşlara Faydaları nelerdir?
  • Kuşlara enerji verir, hareketli olmalarını sağlar.
  • Bağışıklık sistemini güçlendirir.
  • Metabolizmayı hızlandırır.
  • Sindirimi kolaylaştırır.
  • Antioksidandır.

Spirulina Nasıl verilir kuşlara?
  • Spirulina haftada 1 gün, 1 kg mamaya 1 gram olacak şekilde kullanılmalıdır. Fazla kullanımı kuşlarda kaşıntı yapıyor ve kuşları tüye sokuyor. Ayrıca fazla verildiğinde kuşların yemeyeceğini söyleyebiliriz. Hafif balığımsı bir kokusu var.
  • Eğer mamanızın içine Spirulina koyacaksanız başka hiçbir şey koymamakta fayda var. Sadece mama + spirulina yeterli olacaktır.

Paramedic

Forum Sakini
Gerçekten baya zenginmis genel olarak papağanlar hassas kuşlar ve bence hastalıktan sonrası biraz zor oluyor bu yüzden önleyici tedaviyi sürekli uygulamak gerek içerik olarak gayet iyi geldi bana buna ek olarak birde ben söyleyim kendimi bildim bileli ben propolis kullanıyorum hiç hasta olduğumu da bilmem okulda iş yerinde ailede en basitinden herkes grip olur bana uğramaz. Bunu propolise borçlu olduğumu düşünüyorum neden olmasın dedim kuslardada kullanılabilir balıklarda kullanımı biliyordum ama kuşlarda bir kaynak bulamadım daha sonra yabancı kaynaklara baktım ve kullanıldığını gördüm uyguladim şimdilik bir sorun görünmüyor 15 günde bir iki damla olarak veriyorum tabiki daha detaylı araştırma gerek yabancı kaynaklara göz atılabilir

VBZE433 

Uzman Yetiştirici
Çok faydalı olduğunu söyleyebilirim. 1,5 yıl önce keşfettim Spirulina'yı ancak çok pahalı ve düşük miktarlarda vermek gerekiyor. Fazlası kuşları hiperaktifden beter ediyor. Elimde Hobi ürünü var bitince daha kaliteli bir şey almayı istiyorum.

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Çok faydalı olduğunu söyleyebilirim. 1,5 yıl önce keşfettim Spirulina'yı ancak çok pahalı ve düşük miktarlarda vermek gerekiyor. Fazlası kuşları hiperaktifden beter ediyor. Elimde Hobi ürünü var bitince daha kaliteli bir şey almayı istiyorum.
quiko ürününü öneririm.