Kusması yetmiyormuş gibi köpüklü kusuyor

Beyzagül G.

Çevirmen
Merhabalar muhabbet kuşum Minnoş yaklaşık 40 dakikadır kusuyor kısa (4 defa kustu) aralıklarla. Dışkısı normal. Sık su içmesi dışında son günlerde hiçbir değişiklik görmemiştim davranışlarında. Son zamanlarda yediklerine dikkat etmiyorum bu nedenle ailem çok fazla ekmek türevi verdiyse diye kursak mantarından şüphelendiğim için mantar kürü yapayım dedim ama 3. kusuşunda köpük fark ettim kusmuğunda. Fotoğrafı yok ama kokusuz beyaz-sarı bir yapı. Elle tutunca dağılmayandan bildiğiniz sabun köpüğü görünümlü. Tavsiyenizi almak istedim, nasıl bi yaklaşım sergilemeliyim bu semptomlara? Şu anda hala öğürüyor. Yorgunluğu hareketlerinden belli, uyukluyor öğürmekten fırsat bulursa.

Buyrun. Dışkıda yem yok kusmasından düştü. peçete neden ıslak anlamadım, başındaydım ama kusar gibi olmadı dışkısı da olmayabilir. Ama bayağı su içti kusması durduktan sonra. Yemek de yedi. iştahsızlık yok gibi. Hareketsiz şu an oda karanlık diye dinleniyor ama uyumuyor

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2021-05-10 at 01.02.04.jpeg
    WhatsApp Image 2021-05-10 at 01.02.04.jpeg
    118.2 KB · Görüntüleme: 14
Oyla 0
Daha bugün başladığı için kesin konuşamıyorum sorunu hakkında. Mikostatin verdim bir damla civarı direkt ağıza. Bundan sonra sudan vermeyi planlıyorum 5 gün boyunca. Ama şu an aşırı huzursuz, uyumuyor, kafesten çıkmak istiyor vs. beni de geriyor.

Oyla 0
Daha bugün başladığı için kesin konuşamıyorum sorunu hakkında. Mikostatin verdim bir damla civarı direkt ağıza. Bundan sonra sudan vermeyi planlıyorum 5 gün boyunca. Ama şu an aşırı huzursuz, uyumuyor, kafesten çıkmak istiyor vs. beni de geriyor.

Tamam iyi yapmışsın. İlacı suyunada ekle. 2. 3. günlerde tekrar güncel durumunu yazarsın kontrol ederiz..

Oyla 0
Dün gecenin yorgunluğundan fazla enerjisi yoktu ama keyfi yerindeydi, oyununu oynayıp geri kalan zamanında uyudu. Bugün de sanki o gece o kadar kusan kendi değilmiş kadar neşeli, enerjik ve iştahlı. Eskisi kadar sık su içmeyi de kesti. İlk gece ve bu geceki dışkılarını ekliyorum. Dışkısı ilacı kullandıktan sonra renk vermeye başladı, ilaç kullanmaya devam edeceğiz.

ilk.jpegiki.jpeg

Oyla 0
Merhaba çok geçmiş olsun.

kaybettiğim oğlum da sizin kuşunuz gibi kusuyordu ozamanlar biz maalesef bir çözüm bulamamıştık. Burayla da kızımın hastalığı sonucu tanışmıştım zaten. Dışkıları başta iyiydi fakat sonra sizin son attığınız gibi olmaya daha sonra simsiyah dışkılamaya başladı ve iki gün sonra vefat etmişti ?

umarım en kısa sürede iyileşir yavrunuz ama imkanınız varsa tahlil yaptırmanızı çok isterim.

Oyla 0
Olabilir... Yorumunuzu okuduktan sonra evdeki herkesi sorguya çektim, dediklerine göre o gün bol bol hamur yemiş ama zehirlenebileceği bir şeyle temas etmemiş. Tabii günün tatlısı profiterol olunca çikolatadan şüphelendim; o değilse kurşun zehirlenmesidir, evde öğrenci bol. Ama maalesef herkes hamur harici bir şey verdiğini reddettiğinden emin de olamıyorum zehirlenmeden. Şimdilik mikostatinle devam edeceğin ne olur ne olmaz, en kötü kürümüzü yapmış olurum. Uzun zamandır sorunumuz olmadığından ek besinler harici sadece parazit ilacı kullanmıştık. Eğer zehirlendiyse sağlığına ne gibi yöntemlerle destek olabilirim?

Oyla 0
Merhaba çok geçmiş olsun.

kaybettiğim oğlum da sizin kuşunuz gibi kusuyordu ozamanlar biz maalesef bir çözüm bulamamıştık. Burayla da kızımın hastalığı sonucu tanışmıştım zaten. Dışkıları başta iyiydi fakat sonra sizin son attığınız gibi olmaya daha sonra simsiyah dışkılamaya başladı ve iki gün sonra vefat etmişti ?

umarım en kısa sürede iyileşir yavrunuz ama imkanınız varsa tahlil yaptırmanızı çok isterim.
Teşekkür ederim. İnşallah bizim o kadar kötü değildir durumumuz. Cidden beslenme bakımından olsun, ortamları bakımından olsun, destek vb. bakımından olsun elimden geldiğinden fazlasıyla iyi bakıyorum kuşlarıma. Hastalıktan bir şey gelirse başlarına çok üzülürüm. Maalesef tahlil yaptıramam; evimin yakınlarında kuştan anlayan veteriner yok, Florya veya Avcılar da çok uzak. Mevcut şartlarda gidemeyeceğim veterinerler :(

Oyla 0
Dün gecenin yorgunluğundan fazla enerjisi yoktu ama keyfi yerindeydi, oyununu oynayıp geri kalan zamanında uyudu. Bugün de sanki o gece o kadar kusan kendi değilmiş kadar neşeli, enerjik ve iştahlı. Eskisi kadar sık su içmeyi de kesti. İlk gece ve bu geceki dışkılarını ekliyorum. Dışkısı ilacı kullandıktan sonra renk vermeye başladı, ilaç kullanmaya devam edeceğiz.

Ekli dosyayı görüntüle 16843Ekli dosyayı görüntüle 16844

İyi olmasına sevindim. Bence zehirlenme değil, kursak mantarı. Oda geçmiş yada geçmek üzere. İlacı 3 güne tamamlayın yeterli bence..

Oyla 0