Kuşum bir anda hastalandı dışkısı çok aşırı sulu

eczaneden bağırsak antiseptiği (diafuryl ya da ercefuryl isimli şurup) alın, çalkalayıp insülin enjektörüyle ağizdan 1-2 damla verin, ilacı verdikten sonra 20 dk içinde kusarsa 1 damla daha verebilirsiniz. 10-20tl civari , çok etkili değildir ancak sindirim sistemindeki septisemiyi baskılamaya yardimci olur. (tıbbi tavsiye değil kişisel uygulamadır)
Çok teşekkür ediyorum efendim sağ olun ? Hemen alıp uygulayacağım. Allah razı olsun.

Kuş cereyanda kaldı mı? Elinizde ilaç vs. varmı hiç? Kuşa antibiyotik uygulanması gerekiyor. İlla veteriner antibiyotikleri olması şart değil. Elinizde eczane antibiyotikleri varsa onlarda olur.. Cipro, augmentin, monodoks, macrol vs. kullanılabilir..

Kuş cereyanda kaldı mı? Elinizde ilaç vs. varmı hiç? Kuşa antibiyotik uygulanması gerekiyor. İlla veteriner antibiyotikleri olması şart değil. Elinizde eczane antibiyotikleri varsa onlarda olur.. Cipro, augmentin, monodoks, macrol vs. kullanılabilir..
Elimde hiç antibiyotik yok. Sitrax vardı onu kullandım biraz. Yarın ilk işim sizin önermiş olduğunuz ilaçlardan birini almak olacaktır. Kuş cereyanda kalmış olabilir. Ben evde değildim ama kapı uzun süre açık kalmış öyle söylediler.

Eczaneden alıcaksanız ilk tercihiniz augmentin olsun. İkinci tercih olarak cipro. Eğer bunlar yoksa monodoks ta olur.. Bazı eczaneler direk veriyor. Bir kaç eczaneye sormakta fayda var. Eğer vermezlerse aile hekiminden rica edin yazdırmaya çalışın. Yada komşularınıza falan sorun birinin elinde mutlaka vardır bunlar. Çünkü aile hekimlerinin sıklıkla yazdığı ilaçalr..

İlacı temin edince hangisi olursa olsun farketmez tableti ezip toz haline getirin ve tam dolu suluğa 2-3 pirinç tanesi kadar ekleyin. 5 dakika boyunca iyice karıştırın erisin. ilaçlı suyu günde bir iki sefer tazelerseniz iyi olur. Sıcaklardan dolayı çabuk bozulabilir çünkü..

2. 3. günden sonra toparlamaya başlıyacaktır Allah'ın izniyle. Güncel durumunu yazarsınız tekrar takip ederiz. Ama ihmal etmeyin sakın kuşun durumu daha kötüleşebilir. Acilen tedaviye başlanması gerekiyor..

Eczaneden alıcaksanız ilk tercihiniz augmentin olsun. İkinci tercih olarak cipro. Eğer bunlar yoksa monodoks ta olur.. Bazı eczaneler direk veriyor. Bir kaç eczaneye sormakta fayda var. Eğer vermezlerse aile hekiminden rica edin yazdırmaya çalışın. Yada komşularınıza falan sorun birinin elinde mutlaka vardır bunlar. Çünkü aile hekimlerinin sıklıkla yazdığı ilaçalr..

İlacı temin edince hangisi olursa olsun farketmez tableti ezip toz haline getirin ve tam dolu suluğa 2-3 pirinç tanesi kadar ekleyin. 5 dakika boyunca iyice karıştırın erisin. ilaçlı suyu günde bir iki sefer tazelerseniz iyi olur. Sıcaklardan dolayı çabuk bozulabilir çünkü..

2. 3. günden sonra toparlamaya başlıyacaktır Allah'ın izniyle. Güncel durumunu yazarsınız tekrar takip ederiz. Ama ihmal etmeyin sakın kuşun durumu daha kötüleşebilir. Acilen tedaviye başlanması gerekiyor..
Çok çok teşekkür ediyorum efendim sağ olun. Allah razı olsun inşallah düzelir kuşum. Yardımcı olduğunuza çok sevindim. ??

Bu antibiyotikleri eczane direk vermez galiba doktora yazdırmak mı gerekir?
Reçetesiz vermiyor eczaneler genelde ama tanıdığınız bir eczane varsa durumu anlatıp p.tesi reçete getireceğinizi söyleyerek alabilirsiniz, vakit kaybetmemek için. P.tesi de aile hekiminizden yazdırırsınız ve götürürsünüz.