Kuşum çiftleşirse ölürmü

Cicikuş_parıltı

iyikus.com Üyesi
Arkadaşlar benim bugün aldığım yeni dişi kuşum var ışıl diye adam bize 5 aylık diye sattı ama Instagram dakiler 8 aylık diyor parıltı ise bazı yerler 5 6 aylık diyor Instagram dan bir kişi 4 aylık diyor eğer çiftleşirler ise parıltı küçük olduğu için ölürmüş diyor bazıları ailem de kuşu değiştirmek istemiyor ışılı ayrı kafeslere katsam bir sorun olurmu pariltiyi 6 aya kadar bekletsem sonra çiftleşirmi ve dişi çok durgun galiba ayakların da mantar var parıltı tüy döneminde

Ekli dosyalar

• IMG_20210415_203147.jpg
    IMG_20210415_203147.jpg
    2.5 MB · Görüntüleme: 10
Dişiniz 6 aydan büyük görünüyor. Erkek henüz erişkinliğe erişmemiş gibi.

Dişilerin erken cinsel hazırlılık durumu vakıf olabilir. Buna karşın çiftleşme gerçekleşir ve kuluçka süreci başlar ise, yetişkin bir kuşa oranla sağlık problemleri yaşayabilir.

Erkeklerde durum biraz daha farklı. Genelde 4-5 aydan sonra yetişkinliğin ilk basamağına adım atarlar. Çiftleşme istekleri genelde 5-6 ay arası başlayabilir.

Çiftleşmeden ötürü hiçbir kuş ölmez. Sadece deneyimsiz ya da yaşça küçük olan çiftlerde birbirlerine destek durumundan ötürü zayıf düşebilir bünyeleri ve buna bağlı komplikasyonlar gelişebilir.

Sizin çiftinizde vahim bir tablo göremiyorum. Sürece bırakabilirsiniz. Kızşmalarına sebebiyet verecek besinlerden uzak durun, yuvalık takmayın. Poblem olmayacaktır, aynı kafeste durabilirler.

Oyla 0