Kuşum çok kızgın, neden?

Doğanay Y.

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Web Sitesi
iyikus.com
Kuşunuz kaç aylık? Büyük ihtimal kuşunuz dişi ve ısırma eğilimi var. Diğerlerinde de olduğu gibi.

Bu bir yöntem ama güven sarsabiliyor kimi kuşta;
Kuşunuz sizi ısırdığında sert bir ses tonuyla “HAYIR” deyin ve kuşunuzu derhal kafesine geri koyun. Bunu yaparak kuşunuza ısırdığı takdirde karşılaşacağı durumu göstermiş olursunuz. Böylece kuşunuz size daha az saldıracak ve rahatsız etmek konusunda endişelenecektir.
Birde ısırma olduğunda üflemekte işe yarayabiliyor.

Serhat Yılmaz

iyikus.com Üyesi
Kuşunuz kaç aylık? Büyük ihtimal kuşunuz dişi ve ısırma eğilimi var. Diğerlerinde de olduğu gibi.

Kuşunuz sizi ısırdığında sert bir ses tonuyla “HAYIR” deyin ve kuşunuzu derhal kafesine geri koyun. Bunu yaparak kuşunuza ısırdığı takdirde karşılaşacağı durumu göstermiş olursunuz. Böylece kuşunuz size daha az saldıracak ve rahatsız etmek konusunda endişelenecektir.
Birde ısırma olduğunda üflemekte işe yarayabiliyor:).
Teşekürler

Yiğit Fırat

Forum Sakini

Birde ısırma olduğunda üflemekte işe yarayabiliyor.
Hayır ve üflemek gercekten işe yarıyor mu?
Benim ki koluma geliyor ancak kolumu baya kektikten sonra geliyor. Bu yöntem onu korkutmaz mı ve başka yöntemler var mi?

Paramedic

Forum Sakini
Valla benimkiler ilk aldığımda açıtmadan kemiriyodu şimdi etimi kopariyolar bize gelene bı haller oluyor zaten anlamadım gitti ama yetişkin kuşları buna alıştırmak benim deneyimime göre çok zor ben yapamadım sahsen

Merve B.

Moderatör
Yüksek ses tonu korkutabilir ama uyarmak hayır demek faydalı olabilir.Bir de ısırdığında aşırı tepki vermemek gerekiyor.Aşırı tepkide daha çok alışkanlık haline getiriyorlar.Ancak bazıları huy ve karakter bakımında böyle oluyor ve düzeltmek zor oluyor.Siz güzellikle çözmeye çalışın :)Acıtıyorsun yapma.Isırma.Bunların arasına güzel kelimeler ekleyin.Belki işe yarar :)Ve kuşların doğasında var en uysal kuş bile zaman zaman aşırı ısırabiliyor.Son bir şey daha İlgisiz kaldığı için dikkat çekmek de istiyor olabilir