Kuşum çok zayıfladı

Merve Kara

iyikus.com Üyesi
Kuşum 6 aylık erkek. son 1 2 haftadır yem yemiyor. Sadece darı ve haşlanmış yumurta yiyor. Çok zayıfladı. Sürekli başını kaşıyor ve dün oynarken farkkettim ağzı da kokmaya başlamış. Ne yapablrim ? Sizce sorunu ne olabilir ?

Damla Y.

Forum Sakini
Yem yememe durumunun en belirgin belirtisi kuruma haslatiligidir. Göğüs kemigi sivri mı?

Oyla 0

Damla Y.

Forum Sakini
Tüy değişiminde mi acaba? Sivri kapsüller var mı? Birde yemin tazeliğinden emin misini?

Oyla 0

Merve Kara

iyikus.com Üyesi
Tüy değişiminde mi acaba? Sivri kapsüller var mı? Birde yemin tazeliğinden emin misini?
Sivri kapsüller yok ama 2 gündür çok fazla tüy döküyor. Açık yem alıyordum şimdi kapalı yeme geçtim ama yemedi 1 tane bile. Onun dışında çok hareketli bi kuş hep öyleydi hareketlerinde bi azalma olmadı.

Oyla 0

Merve Kara

iyikus.com Üyesi
Şu an ki hali

Ekli dosyalar

• Screenshot_20181204-200806_Gallery.jpg
    Screenshot_20181204-200806_Gallery.jpg
    936.7 KB · Görüntüleme: 9
Oyla 0

Damla Y.

Forum Sakini
Sağlıklı görünüyor. Arkadaşlar da gördüğünde yardımcı olacaklardır

Oyla 0

Merve B.

Veteran
Yemi beğenmemiş olabilir.Tekrar açık yem yedirmeyi deneyebilirsiniz.Dal darı ve yulaf verebilirsiniz

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Kursak mantarı bazen koku yapıyor. mikostatin veya benzeri bir mantar şurubu kullanabilirsiniz. Yem ihtiyacı için de yağlı tohumlar ilave etmenizi öneririm. Aspur gibi.

Oyla 0

Liebe55

Veteran
Sanırım değil ama şimdi baktım da kafası da sararmış

Merhaba O kafasındaki sararma sanki yumurtanın sarısı gibi duruyor ayrıca yumurta mamasını biraz fazla veriyorsunuz yada gereginden fazla bekletiyorsunuz böyle bir durum varmı mama normalde erken bozulan birşey belli zamandan fazla bekletilmemeli.
Ayrıca Yulaf Çok fazla yadımcı gıda oldugunu duymuştum küçük bir parça elma portakalda fazlaca yardımcı olacaktır. suyunu günlük değiştirin

Oyla 0